Úvod RADY A TIPY Do života Pokud vám volá neznámé číslo a řekne tuto větu, okamžitě hovor položte....

Pokud vám volá neznámé číslo a řekne tuto větu, okamžitě hovor položte. Můžete se tak vyhnout podvodu!


Světem koluje nový podvod. Ano, týká se to už i Evropy a podle všeho se první případy objevily i v České Republice. Cílem tohoto podvodu je nahrávání vašeho hlasu a později využít úseky vašeho rozhovoru proti vám. Řekneme vám, jak takový rozhovor probíhá a co v tomto případě máte dělat.

V těchto případech vám většinou volá automat, čili se nejedná o klasického pracovníka, který s vámi mluví a něco se vám snaží prodat. Samotný hovor začíná zcela nevinně. Příjemný ženský hlas vám nabízí nějakou službu, ale kadence slov je tak rychlá, že prostě nestihnete říci: „Promiňte, nemám zájem.“
Když se už konečně odhodláte hovor přerušit a uvědomíte si, že se jedná o tzv. robotcall, hlas se vás zeptá: „Slyšíme se dobře?“, v tomto okamžiku byste měli telefon položit a hovor ukončit.


telefon1

V případě, že byste na otázku odpověděli – „Ano“, subjekt na druhé straně by si vaši odpověď nahrál a upravil tak, aby to znělo, že jste odsouhlasili nějakou nabídku. Později byste mohli být zavaleni poplatky, které jste v podstatě neodsouhlasili.

Nejvíce se takové případy podvodů vyskytují v USA a Kanadě. Nejlepší způsob jak se chránit je, že nebudete zvedat neznámé čísla, případně čísla, které se vám nezdají jako České. Věříme, že takový hovor nikdy neobdržíte, ale v případě, že by se tak stalo, víte, co máte dělat.
loading...

Kam dál?