Úvod RECEPTY Úžasný tvarohový koláč! Připravený z 200 g tvarohu a 4 vajec! Připravuji...

Úžasný tvarohový koláč! Připravený z 200 g tvarohu a 4 vajec! Připravuji ho pravidelně a moje rodina si ho zamilovala!


Kdo by neměl rád lahodné koláče? Připravili jsme pro Vás recept na vynikající a úžasně lehký koláč z tvarohu. Příprava je velmi jednoduchá a rychlá. Zvládne ji úplně každý. Tu chuť si okamžitě zamilujete Vy i celá rodina.

Co budete potřebovat

Na těsto:

120 g hladké mouky
120 g cukru
4 vejce
1 vanilkový cukr
1 prášek do pečiva
špetka soli
kakao na posypání

 

 
Na náplň:

250 g jemného tvarohu
120 g cukru
250 ml smetany na šlehání
1 vanilkový cukr

Jak na to?

Nejprve si uděláte těsto. Vyšlehejte vejce s cukrem.

kolac-1

 

 

 
Zvlášť v misce si promíchejte všechny suché ingredience: mouku, vanilkový cukr, prášek do pečiva a špetku soli. Tuto směs postupně a jemně přidávejte k vyšlehaným vejcím s cukrem.

kolac-2

Připravte si plech o velikosti 20×30 cm, který vyložte pečícím papírem a přidejte těsto. Korpus pečte při teplotě 200 stupňů asi 10 minut.

kolac-3

 

 
Během pečení si připravte krém. Nejprve si smíchejte cukr s tvarohem, v druhé misce zvlášť si vyšlehejte smetanu. Následně smetanu postupně přimíchejte k tvarohové směsi.

kolac-55

Když je těsto upečené, podélně ho překrojte na polovinu. Potřete krémem a přiložte odříznutou polovinu těsta. Následně naneste krém i na vrch koláče a zasypte kakaem.

 

 
kolac-5

Koláč můžete konzumovat ihned. Je vynikající a velmi rychlý. Nemusíte čekat dokud nádivka ztuhne. Přejeme Vám příjemné pečení a dobrou chuť!
loading...

Kam dál?