Úvod RADY A TIPY Jak na to? Už se mi nechtělo utrácet spoustu peněz za aviváž, tak jsem si...

Už se mi nechtělo utrácet spoustu peněz za aviváž, tak jsem si vyrobila tuto domácí. Oblečení je mnohem jemnější a krásné voňavé


Aviváž používá většina žen pro její vlastnosti, které se odrazí na vyklidit kouscích oblečení. Jemnost, měkkost, jednodušší žehlení. Při aviváží ale vzniká i množství lokálních alergií, které lidi vedou k tomu, aby hledali jinou aviváž, investovali více peněz, případně ji přestali používat úplně.

Domácí aviváž je přesně ta zlatá střední cesta, kterou všechny hledáme. Při aviváží je kromě vůně, měkkosti a hebkosti důležité ještě něco. Správná a kvalitní aviváž by měla v sobě obsahovat látku, která působí jako změkčovadlo na tkaniny. Jejím úkolem je neutralizovat statickou energii a naše oblečení tak nabude delší životnost.

avivaz1

 

 
Statická energie má na lidskou pokožku velmi negativní vliv. Kromě lokálních alergií, které může způsobovat a projevují se svěděním a suchou kůží, způsobuje i bolesti hlavy a únavu. V běžné drogerii dostanete na výběr ze široké škály výrobků, málokdy však udělají více užitku, než škody. Obsahují totiž množství chemických látek a alergenů. Pokud již nechcete chemií otravovat sebe a svou rodinu, připravte si vlastní domácí aviváž, která bude víc, než jen voňavá.

složení:

1 šálek sody

750ml teplé vody

800ml octa nebo jablečného octa

20 kapek esenciálního voňavého oleje, dle vašeho vlastního výběru

větší nádoba, v níž se všechno smíchá

láhev s obsahem cca 2 litry a víkem, kde aviváž uskladníte

avivaz2

 

 
Příprava:

Do větší nádoby vlijte teplou vodu a hned přidejte jedlou sodu a jablečný ocet. Připravte si opravdu větší nádobu, protože ocet a jedlá soda začnou vydatně pěnit. Opatrně ale důkladně vše promícháme a čekejte, dokud pěna nezačne klesat. Přelijte směs do 2-litrové láhve a přidejte 20 kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje. Opět opatrně, ale důkladně promíchejte.

Když pěna zcela zmizí, láhev zavřete a uskladněte na běžné místo. Nedávejte však na příliš chladné místa. Při aplikaci během praní přidávejte půl šálku aviváže, tedy přibližně 100-120ml. Perte tak, jak jste prali dosud, nemusíte dodržovat žádné speciální zásady.

avivaz3
loading...

Kam dál?