Už se mi nechtělo utrácet spoustu peněz za aviváž, tak jsem si vyrobila tuto domácí. Oblečení je mnohem jemnější a krásné voňavé


Aviváž používá většina žen pro její vlastnosti, které se odrazí na vyklidit kouscích oblečení. Jemnost, měkkost, jednodušší žehlení. Při aviváží ale vzniká i množství lokálních alergií, které lidi vedou k tomu, aby hledali jinou aviváž, investovali více peněz, případně ji přestali používat úplně.

Domácí aviváž je přesně ta zlatá střední cesta, kterou všechny hledáme. Při aviváží je kromě vůně, měkkosti a hebkosti důležité ještě něco. Správná a kvalitní aviváž by měla v sobě obsahovat látku, která působí jako změkčovadlo na tkaniny. Jejím úkolem je neutralizovat statickou energii a naše oblečení tak nabude delší životnost.

avivaz1

 

 
Statická energie má na lidskou pokožku velmi negativní vliv. Kromě lokálních alergií, které může způsobovat a projevují se svěděním a suchou kůží, způsobuje i bolesti hlavy a únavu. V běžné drogerii dostanete na výběr ze široké škály výrobků, málokdy však udělají více užitku, než škody. Obsahují totiž množství chemických látek a alergenů. Pokud již nechcete chemií otravovat sebe a svou rodinu, připravte si vlastní domácí aviváž, která bude víc, než jen voňavá.

složení:

1 šálek sody

750ml teplé vody

800ml octa nebo jablečného octa

20 kapek esenciálního voňavého oleje, dle vašeho vlastního výběru

větší nádoba, v níž se všechno smíchá

láhev s obsahem cca 2 litry a víkem, kde aviváž uskladníte

avivaz2

 

 
Příprava:

Do větší nádoby vlijte teplou vodu a hned přidejte jedlou sodu a jablečný ocet. Připravte si opravdu větší nádobu, protože ocet a jedlá soda začnou vydatně pěnit. Opatrně ale důkladně vše promícháme a čekejte, dokud pěna nezačne klesat. Přelijte směs do 2-litrové láhve a přidejte 20 kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje. Opět opatrně, ale důkladně promíchejte.

Když pěna zcela zmizí, láhev zavřete a uskladněte na běžné místo. Nedávejte však na příliš chladné místa. Při aplikaci během praní přidávejte půl šálku aviváže, tedy přibližně 100-120ml. Perte tak, jak jste prali dosud, nemusíte dodržovat žádné speciální zásady.

avivaz3