Už jste slyšeli o Aligátorové hrušce? Podívejte se, jaké má zázračné účinky na lidské tělo! Zejména pak pro těhotné ženy!


Exotická aligátorová hruška je méně obvyklý název ovoce, které bylo v roce 1998 zahrnuto do Guinnessovy knihy světových rekordů jako nejvýživnější. Ve skutečnosti jde o avokádo.

Tomuto ovoci se také přezdívá ženské ovoce, protože avokádo je pro ženy studnou živin, která pozitivně ovlivňují reprodukční systém a vzhled. Dnes Vám prozradíme, proč může avokádo nahradit desítky druhů ovoce, zeleniny, a dokonce i maso.

Výhody avokáda

1. Pravidelné užívání avokáda snižuje riziko cervikální dysplazie. Jinými slovy zabraňuje výskytu a vývoji nádorových buněk a také zpomaluje jejich růst.


2. 150 g pyré z avokáda obsahuje čtvrtinu denní normy kyseliny listové, která obsahuje přínosy zejména pro krevní oběh. Pro těhotné ženy – nepostradatelná věc!

3. Během těhotenství se doporučuje jíst avokádo také proto, aby se zabránilo vzniku patologií u plodu v počátečních stádiích těhotenství.


4. Avokádo je bohaté na antioxidanty. V boji proti negativním radikálům je lepší tělo zásobovat přísunem avokáda, které omlazuje tělo na buněčné úrovni. Pleťová avokádová maska je zkrátka zázračná.

5. Avokádo je skvělý dietní produkt! Tuk, ze kterého se skládá, je tělem zcela absorbován, čímž je podpořen metabolismus. Tento druh ovoce rychle a po dlouhou dobu tělu dodává pocit sytosti, a tak může nahradit velkou řadu produktů.


6. Je to neuvěřitelné, ale avokádo zvyšuje libido. Již desítky let je považováno za silné afrodiziakum.

7. A zde je další užitečná vlastnost avokáda, která se hodí zejména kojícím matkám. Jde o vysoký obsah bílkovin, který je také oceňován vegetariány. Díky tomu je podpořena tvorba zdravého mléka.

To však nejsou všechny užitečné vlastnosti avokáda! Ve skutečnosti jich je ještě celá řada!

  • Zvyšuje imunitu díky vysokému obsahu vitamínu C, pro který se někdy avokádo považuje za citrus.
  • Normalizuje činnost srdce kvůli vysokému obsahu draslíku.
  • Normalizuje krevní tlak (zvláště u hypertenzních pacientů).
  • Stabilizuje nervový systém a stimuluje mozek.
  • Je bohaté na rozpustnou a nerozpustnou vlákninu, a tak čistí trávicí systém a má mírné laxativní účinky.


    Jak můžete vidět, konzumace avokáda se opravdu vyplatí! Co více, jdou z něj vytvořit naprosto dokonalé pokrmy!