Úvod RECEPTY Už dlouho jsem si držela linii a sladkostem se naprosto vyhábala. Vyzkoušela...

Už dlouho jsem si držela linii a sladkostem se naprosto vyhábala. Vyzkoušela tyto čoko řezy bez mouky a bez pečení a zamilovala se!


Máte rádi všechno sladké a hlavně nepečené? Pak je tento recept pro Vás jako stvořený. Příprava Vám nezabere déle než 30 minut a nebudete potřebovat mouku ani bílý cukr. Tyto čoko řezy jsou vhodné, i když si hlídáte linii. Skvělé na svačinu nebo jako doplněk energie k odpolední kávě.

 

Co budete potřebovat:

220 g másla
1/2 hrnku hnědého cukru
3 hrnky ovesných vloček
trošku skořice
špetka soli
kousek čokolády nakrájené na malé kousky
170 gramů arašídového másla

Jak na to?

Připravíme si formu, ideálně plech o rozměrech 20×20 centimetrů a vyložíme ho pečícím papírem. V misce si smícháme máslo s cukrem. Máslo můžeme vložit na chvilku do mikrovlnné trouby, aby se nám s máslem lépe pracovalo.


Přidáme ovesné vločky, špetku skořice a také špetku soli. Celou hmotu dobře promícháme a dáme prohřát do hrnce, přičemž vzniklou hmotu vaříme cca 5 až 10 minut. Odstavíme a necháme lehce vychladnout.

Mezitím si v misce rozpustíme arašídové máslo (opět v mikrovlnné troubě) a přidáme k němu malé kousky čokolády. Dobře promícháme.

1483121325_a_113


Polovinu připraveného a vychladlého těsta nalijeme na plech. Na vrch navrstvíme arašídové máslo a zalijeme druhou polovinou připraveného těsta. Vložíme do lednice a necháme ztuhnout, nejméně na 5 hodin. Nakrájíme a podáváme. Dobrou chuť!

ovsenykolac2-640x640