Uplaval neuvěřitelných 163 Km v kuse. Takto vypadalo jeho tělo, když po 55-ti hodinách vylezl z vody ven!


Maarten van der Heijden byl od dětství nadějným plavcem. V 19 ti letech mu lékaři diagnotikovali rakovinu a prognózy nebyly vůbec dobré. Vypadalo to, že nepřežije.

Maarten van der Weijden

Tento mladík lékařum dokázal, jak moc se mýlili. Dokázal tuto zrádnou nemoc porazit a udělal také velmi rychlý sportovní návrat. Už po dvou letech od hrůzostrašné diagnózy začal zase sportovně plavat.

Netrvalo dlouho a Maarten v roce 2008 vybojoval zlatou medaili na Olympijských hrách v Pekingu.

Vítězství v Pekingu

Mnoho sportovců je známá tím, že své výkony tlačí až za své hranice možností a Maarten není žádnou výjimkou. V poslední době se pokoušel plavat dvou stovek kilometrový úsek v Nizozemsku. Jediným důvodem bylo získání finančních prostředků na výzkum nebezpečné rakoviny.

jak vypadalo jeho tělo, když se po 55-ti hodinách vynořil z vody.

Tato plavecká trasa byla naplánována na 3 dny, včetně velmi krátkých přestávek na lehký odpočinek. Cílem bylo zaplavat 200 Km. Bohužel kvůli značnému znečištění vody musel v průběhu této plavby skončit. Dokázal tak zaplavat 163 kilometrů v průběhu 55-ti hodin.

Přestože nedosáhl svého cíle dvě stě kilometrů, tak jeho kampaň byla obrovským úspěchem. Podařilo se mu totiž vybrat ohromují částku přesahující 4 miliony dolarů.

 

Půběh plavby najdete na další straně