Tyto rozkošné trojčata statečně bojují s vrozenou poruchou od narození. Operace kterou podstoupili je velmi výjimečná!


Když rodiče Amy a Mike Howard z Moriches v New Yorku loni přišli do lékařské ordinace pro rutinní kontrolu, poslední věc, kterou očekávali, bylo, že se stanou matkou a otcem trojčat.

„Byl jsem trochu šokován,“ řekl Mike.

Ale to nebylo jediné překvapení, které přišlo s narozením jejich syny, Huntera, Jacksona a Kadena. Ve skutečnosti, jen několik dní po narození trojčat, v říjnu, si lékaři všimli něco neobvyklé ve tvaru hlavy chlapců. Hunter a Jackson, kteří jsou totožné dvojčata, měli lebky, které vyčnívaly zezadu. Kaden, jejich bratr, měl více trojúhelníkovou lebku, s „hrotem“ na čele.

Jak se ukázalo, Hunter, Jackson a Kaden jsou první skupinou trojčat, z nichž se všichni narodili s kraniosynostóza, vzácnou vrozenou vadou, v níž se desky lebky dítěte spojují předčasně, což způsobuje problémy pro jejich vyvíjející se mozek. Problém se vyskytuje pouze u jednoho z 2 500 dětí – ale pravděpodobnost, že k tomu dojde u všech tří dětí v souboru trojčat, je jedna z 500 bilionů, tvrdí CBS New York.

Když dosáhli 11 týdnů, byly odvezeny do dětské nemocnice v Stony Brook na operaci, která otevřela tupý šev v lebkách. Rodiče Amy a Mike byli nervózní, ale přesto poslali své děti na operaci iv takovém mladém věku, ale vše proběhlo hladce. Hunter, Jackson a Kaden byly perfektní pacienti a o dva dny se vrátili z nemocnice.

Dnes trojčata nosí vlastní orthotické přilby, které pomáhají formovat jejich lebky při jejich růstu. Budou je muset nosit 23 hodin denně během následujících šesti až devíti měsíců, ale Amy říká, že to není pro její super silných chlapců žádná šílenost.

„Trvalo jim trochu času, aby se jim přizpůsobili, ale nedávali to najevo.“ Řekla jejich matka.

Rodiče si nyní zvykají na trojčata, které chtějí vše ve stejnou dobu.

„Je to trochu chaotické,“ řekl Mike.