Úvod ZDRAVÍ Rady Trpíte ucpáváním cév a chcete si pročistit tepny? Těchto 15 potravin vám...

Trpíte ucpáváním cév a chcete si pročistit tepny? Těchto 15 potravin vám s tím pomůže a zároveň slouží jako prevence proti infarktu myokardu


Infarkt je akutní klinický stav charakterizovaný tím, že nám odumře část svalu v srdci. Je to velmi nepříjemná záležitost a samozřejmě nikomu to nepřejeme zažít.

Doktoři vám ale řeknou, že za to částečně může vás způsob života a možná i strava. Mezi nejčastější příčiny infarktu, až u 98%, zařazujeme právě ucpání tepen, které zásobují naše srdce krví.

Jaká je prevence?

cevy1

Abyste zabránili infarktu, v první řadě byste se měli zbavit stresu, pravidelně cvičit a stravovat se zdravě. Co se stravování týče, mělo by být pravidelné, strava by měla být pestrá a měli byste jíst dostatečné množství potravin, které přispívají k pročištění tepen. Jaké potraviny to však jsou?
losos

Losos, stejně jako jiné druhy mastnějších mořských ryb (tuňák, makrela, sleď), je bohatý na obsah esenciálních mastných kyselin, které pomáhají snižovat hladinu choesterolu v krvi

Čerstvý pomerančový džus

Čerstvá pomerančová šťáva obsahuje velké množství antioxidantů, které podporují zdravé fungování cév. Tento lahodný nápoj také snižuje krevní tlak. Už dvě sklenice čerstvé pomerančové šťávy denně nám zajistí doporučené množství vitaminu C, které bychom denně měli přijmout, ale často na to zapomínáme.

ořechy

Ořechy jsou skvělým zdrojem omega-3-mastných kyselin a mononenasycených mastných kyselin, které najdete například i v mandlích a jiných druzích. Nejenže účinně snižují hladinu cholesterolu v krvi, ale také příznivě ovlivňují zdraví kloubů a kostí.

Hurmikaki

Toto ovoce je nejen velmi zdravé a plné vitamínů, ale zjistilo se, že je zřejmě nejlepší na pročištění cév a tepen.

kurkuma

Toto koření je jedinečné, chutné a výrazně snižuje riziko kardiovaskulárních problémů.

 

Pokračování na další straněPOKRAČOVÁNÍ NA DALŠÍ STRANĚ