Trpěla jsem nesmírnými bolestmi žaludku, ale nevěděla jsem proč. Díky těmto účinným domácím receptům mě už tyto problémy netrápí


Gastritida je v dnešní době běžným a častým onemocněním žaludku. Nesnesitelné bolesti zapříčiněné zánětem nebo podrážděním sliznice žaludku trápí lidi různé věkové kategorie. Pokud jste se s gastritidou setkali, vězte, že kromě léků na její potlačení existují i ​​jiné způsoby, jak bolestem předejít.

Vyzkoušejte některý z těchto domácích receptů, které pomáhají v boji proti nepříznivým projevům onemocnění žaludku.

zaludek bolest1

 

 
Příčinou vzniku gastritidy je celá řada faktorů: špatná výživa, přejídání se a nesprávné diety, stres, nadměrná konzumace alkoholu nebo kouření, bakteriální nebo virová infekce a v neposlední řadě i užívání léků. Taková nesprávná životospráva nebo přítomnost bakterie ve vašem těle může vést k velmi bolestivým a nepříjemným příznakům, pocitům nevolnosti, plynatosti, nutkání na zvracení, ztrátě chuti k jídlu, pálení žáhy, průjmům a v neposlední řadě vede gastritida ke vzniku vředů.

Pokud jste zastánkyní šetrnější a přírodní formy pomoci při bolesti a jiných nepříjemných projevech tohoto onemocnění, měli byste vsadit na domácí recepty. Tyto tradiční tipy, které vám pomohou vypořádat se s příznaky onemocnění již vyzkoušelo množství lidí s pozitivním výsledkem. Nezapomeňte však volbu konkrétního způsobu domácí léčby konzultovat se svým gastroenterologem!

zaludek bolest2

 

 
Odvar z lněných semínek

Tento domácí odvar je zvláště účinný při léčbě gastritidy a nesmírně pomáhá při bolestech žaludku. Půl litrem vroucí vody zalijte jednu velkou polévkovou lžíci lněných semínek a nechte je pak louhovat v zakryté nádobě alespoň hodinu. Vznikne tekutina slizké konzistence, kterou je třeba vypít, nejlépe na vícekrát během dne. Ideální je tekutinu želatinové textury pít 3 – 4 krát do dne před jídlem. Tento vývar nevypadá vábně, ale skvěle přilne na stěny žaludku, čímž jej chrání před negativními vlivy žaludečních šťáv.

Na snížení bolesti žaludku také zkuste přikládat na postižené místo zahřátý sáček s lněnými semínky.

zaludek bolest3

 

 
Šťáva z brambor

I když jste se s tímto druhem šťávy možná ještě nestřetli, je to fantastický způsob jak zatočit s nežádoucí gastritidou a její projevy. Bramborová šťáva je bohatá na aminokyseliny, vlákninu, bílkoviny a minerální látky, které účinně pomáhají zbavovat bolesti. Nápoj také pomáhá zlepšovat peristaltiku střev a urychluje regeneraci sliznice žaludku.

Na přípravu léčivé šťávy nepoužívejte zelenavé, měkké nebo klíčící brambory. Ideální jsou odrůdy narůžovělé zbarvení. Brambory důkladně omyjte ale nezbavujte jejich slupky. Použijte odšťavňovač nebo brambory jednoduše nastrouhejte na struhadle a šťávu vyždímejte.

zaludek bolest4

 

 
Dbejte na to, abyste šťávu pili prvních deset minut bezprostředně po její přípravě, kdy je účinná, takže ji připravujte těsně před užitím. Po dobu deseti dnů pijte jednu polévkovou lžíci šťávy třikrát denně. Nejlepší půl hodinu před jídlem. Pak si udělejte na deset dní přestávku a následně postup opakujte se zvýšenou dávkou – jeden decilitr.

V žádném případě ale nevyužívejte tento recept, pokud máte diabetes nebo nadměrné kvasné procesy v žaludku.

zaludek bolest5

 

 
Aloe vera a med

Tento recept vás potěší nejen léčivými účinky ale i svou chutí. Daný návod je zvláště účinný pokud trpíte chronickým typem gastritidy, ale doporučuje se i pacientům s akutní gastritidou. Smíchejte obě ingredience ve stejných poměrech, přičemž na přípravu využíváme z aloe jen dužinu. Hotový produkt necháme odstát alespoň dvě hodiny a následně užíváme jednu polévkovou lžíci dva krát denně, půl hodinu před jídlem.

zaludek bolest6

kokosová voda

Kokosová voda je velmi zdravý nápoj, jehož účinky jsou široce využitelné. Má pozitivní vliv na nemocný žaludek, kterému přináší úlevu od bolesti a podráždění. Také dodává tělu mimořádně důležité vitamíny a stopové prvky. Ocení ji zejména pacienti s akutní gastritidou, protože kokosová voda pomáhá již během několika hodin od jejího přijetí. Mrkvová šťáva smíchaná s kokosovou vodou je také výborným receptem, navíc má lahodnější chuť.

Snažte se dbát o své zdraví, správný příjem potravin a vyhnete se tak zbytečným zdravotním problémům spojeným s gastritidou. Doufáme, že s danými domácími recepty vyhrajete nad všemi neduhy!