Trápil mě můj krk a dekolt, který ukazoval můj věk. Když jsem vyzkoušela tento skvělý recept na zmírnění vrásek, můj dekolt a krk omládli minimálně o 7 let


První hlubší viditelné vrásky se ženám udělají zpravidla v oblasti krku, šíje a v neposlední řadě v dekoltu. Pro mnoho žen tyto drobné čárečky představují hotovou katastrofu a rádi by je odstranili. A co tak zabřednout do lékárniček babiček a vyzkoušet si vyrobit ruční krém z toho, co nabízí kuchyně?

dekolt1

 

 
Pokud se vám již stihli udělat vrásky a rýhy na krku, v dekoltu či na šíji, těžko se vám dívá do zrcadla, když si oblékáte oblíbené šaty s výstřihem. Přesto, že jste krásné, musíte svůj krk a dekolt balit do látek, jinak se necítíte příjemně.

Jak vyhladit vrásky

dekolt2

 

 
Nebudeme tvrdit, že po nanesení tohoto vlastnoručně vyrobeného krému se stane zázrak a vrásky zmizí, ale budeme tvrdit, že se určitě zmírní! Je to odzkoušené na našich maminkách. Samozřejmě, pokud chcete, aby byl efekt co nejviditelnější, je dobré používat přírodní prostředky, které stimulují produkci kolagenu, vyhlazují vrásky a hydratují pokožku. Tyto masky pomohou zregenerovat vaši pokožku na problematických místech a obnoví elasticitu kůže. Mimochodem, neudělají ve vaší peněžence průvan.

Maska na bázi pivovarských kvasnic

Pivovarské kvasnice jsou všelék nejen na kůži, ale i na poškozené vlasy. O tom ale jindy. Dnes se podíváme, v jaké kombinaci pomohou vašim vráskám.

složení:

100g obyčejného bílého jogurtu

1pl sušených pivovarských kvasnic

1pl rostlinného oleje

dekolt3

 

 
použití:

Smíchejte všechny ingredience tak, aby vám vznikla hladká hmota. Následně masku aplikujte na krk a dekolt a nechte ji tam alespoň po dobu 15 minut. Klidně můžete i déle. Pak masku omyjte vlažnou vodou a místa, na kterých jste ji nanášely, potřete v tenké vrstvě olejem, případně postačí i hydratační krém či tělové mléko. Důležité je, aby se po odstranění masky kůže hydratovala a promastila.

Pro dosažený efekt opakujte proceduru třikrát týdně nejlépe před spaním, ideálně před sprchou, ale nezapomeňte si problematická místa po sprše natřít.

Maska z banánů a esenciálního růžového oleje

Banány jsou jemné a růžový olej používali již ve starověku, kdy činil nejvyšší level v oblasti kosmetiky. Pojďme se podívat, jak takovou masku vyrobit.

složení:

1 velmi zralý banán

1pl esenciálního růžového oleje

dekolt4

 

 
použití:

V první řadě si připravte banánové pyré, přidejte do něj esenciální olej a dobře promíchejte. Masku opět aplikujte na krk a dekoltu a nechte působit alespoň 20 minut. Poté smyjte studenou vodou. Opět opakujte alespoň třikrát týdně, pokud chcete docílit kýžený efekt.

Maska z medu a avokáda

Účinky medu jsou podobné jako účinky růžového oleje. Zjemňuje a navrací pružnost, i proto je oblíbeným při výrobě kosmetických produktů. Avokádo má zase blahodárné účinky nejen v kuchyni, ale i v kosmetice – nejdůležitější roli v něm hraje olej.

složení:

100g dužiny z avokáda

1pl medu

dekolt5
použití:

Připravte si avokádo a přidejte do něj med. Umixujte hmotu tak, aby konzistence zůstala jednotná. Masku následně aplikujte na krk a dekolt a jemně masírujte alespoň 10 minut. Po masáži si masku nechte ještě alespoň dalších 15 minut a pak smyjte studenou vodou.

Nezapomeňte se o tyto recepty podělit s přítelkyněmi a dejte nám vědět, jestli jste si udělali čas na příjemné lenošení.