Trápil mě můj dekolt a krk, které ukazovaly můj věk. Když jsem vyzkoušela tento skvělý recept na zneviditelnění vrásek, můj dekolt a krk omládly alespoň o 7 let!


První hlubší viditelné vrásky se ženám dělají obvykle v oblasti krku, šíje a v také řadě v dekoltu. Pro mnoho žen tyto drobné čárečky představují hotovou katastrofu a rády by je odstranili, ale medicínu na to ještě nevymysleli. A co tak podívat se do lékárniček našich babiček a vyrobit si krém z toho, co nabízí kuchyň?

0

 

 
Pokud se Vám již objevily vrásky a rýhy na krku, v dekoltu či na šíji, těžko se Vám dívá do zrcadla, když si oblékáte oblíbené šaty s výstřihem. Přestože jste krásné, musíte svůj krk a dekolt balit do látek, jinak se necítíte dobře.

Jak vyhladit vrásky

1-8

Nebudeme tvrdit, že po nanesení tohoto vlastnoručně vyrobeného krému se stane zázrak a vrásky zmizí navždy, ale budeme tvrdit, že se určitě jejich viditelnost minimalizuje! Je to vyzkoušené na našich maminkách. Samozřejmě, pokud chcete, aby byl efekt co nejviditelnější, je dobré používat přírodní prostředky, které stimulují produkci kolagenu, vyhlazují vrásky a hydratují pokožku. Tyto masky pomohou zregenerovat vaši pokožku na problematických místech a obnoví elasticitu kůže. Mimochodem, neudělají ve vaší peněžence vůbec průvan.

Maska na bázi pivovarských kvasnic

Pivovarské kvasnice jsou všelék nejen na kůži, ale i na poškozené vlasy. O tom ale jindy. Dnes se podíváme, v jaké kombinaci pomohou vašim vráskám.

Složení:

100g obyčejného bílého jogurtu
1pl sušených pivovarských kvasnic
1pl rostlinného oleje
Jak na to?

2-7

 

 
Smíchejte všechny ingredience tak, aby Vám vznikla hladká hmota. Následně masku aplikujte na krk a dekolt a nechte ji působit alespoň 15 minut. Klidně můžete i déle. Potom masku omyjte vlažnou vodou a místa, na kterých jste ji nanášely, potřete v tenké vrstvě olejem, případně postačí i hydratační krém či tělovým mlékem. Důležité je, aby se po odstranění masky kůže hydratovala a promastila.

Pro dosažení efektu opakujte proceduru třikrát týdně nejlépe před spaním, ideálně před sprchou, ale nezapomeňte si problematická místa po sprše natřít.

Maska z banánů a esenciálního růžového oleje

Banány jsou jemné a růžový olej používali již ve starověku, kdy představoval to nejlepší v oblasti kosmetiky. Pojďme se podívat, jak takovou masku vyrobit.

Složení:

1 velmi zralý banán
1pl esenciálního růžového oleje
Jak na to?

3-6

V první řadě si připravte banánové pyré, přidejte do něj esenciální olej a dobře promíchejte. Masku aplikujte na krk a dekolt a nechte působit asi 20 minut. Poté smyjte studenou vodou. Opět opakujte alespoň třikrát týdně, pokud chcete docílit efektu.

 

 

Maska z medu a avokáda

Účinky medu jsou podobné jako účinky růžového oleje. Zjemňuje a navrací pružnost, i proto je oblíbeným při výrobě kosmetických produktů. Avokádo má zase blahodárné účinky nejen v kuchyni, ale i v kosmetice – nejdůležitější roli v něm sehrává olej.

Složení:

100 g dužiny z avokáda
1pl medu
Jak na to?

4-5

Připravte si avokádo a přidejte do něj med. Umixujte hmotu tak, aby konzistence zůstala jednotná. Masku následně aplikujte na krk a dekolt a jemně vmasírujte do pokožky alespoň 10 minut. Po masáži si masku nechte ještě alespoň dalších 15 minut působit a poté omyjte studenou vodou.