Trápí vás v tomto období orosená okna? Stačí udělat jen tuhle jednoduchou věc


Máte doma plastová okna a všímáte si, že se nějak často rosí?

Příčina proč se to děje je taková, že teplota vzduchu uvnitř je rozdílná než teplota vzduchu venku (můžeme hovořit o kondenzaci). A jediné co je dělí od sebe je sklo. Na sklo dopadá pára, která se promění na vodu – vzniká kondenzace. Pokud je v pokoji chladnější, tím orosení nebude tak velké neboť se spotřebuje méně vlhka.

Jednoduše řečeno, pokud je místnost chladnější a vlhčí, tak je možné, že vytvoření kondenzátu bude mnohem větší. Pokud je místo suché a teplé, tak se nemusíte obávat kondenzace.


Pokud jste s předchozími okny takový problém neměli, tak nebojte se, že ty nové jsou špatné. Jde o to, že starší okna byly vyráběny ze dřeva a jak víme dřevo samo o sobě má v sobě mezery, trhliny a díky ním se neustále meni vzduch. Suchý vzduch proudí z venku dovnitř a to způsobovalo, že vlhkost v pokoji byla mnohem menší.

Vlhkost způsobuje mnohem větší komplikace než „jen“ zamlžuje skel. Vede k různým onemocnění, plísním, houbám. Proto je třeba větrání! Pokud byste nevětrali, začal by se hromadit oxid uhličitý a přece nikdo nechce mít doma škodlivý vzduch. Což by vedlo k poškození imunity a následně celkově ke zhoršení zdravia.A to určitě žádný člověk nechce.

POKRAČOVÁNÍ A NÁVOD NA DALŠÍ STRÁNCE ➔