Toto velmi šokující video zachycující plíce zdravého člověka a kuřáka vás donutí okamžitě přestat s kouřením!


Už první cigareta, kterou si zapálíme nás zabíjí. Varovné signály jako je kašel nás nedokážou donutit přestat s tím. Ukážeme Vám video, které vás donutí přestat kouřit!

Amanda Ellerová, zdravotní sestra ze Severní Karolíny, na svém Facebooku zveřejnila grafické srovnání plic zdravého člověka a těžkého kuřáka. Výsledek lidem otevírá oči, a i proto její příspěvek sdílelo již téměř půl milionu lidí na sociální síti Facebook.

Na videu lze velmi snadno určit, které plíce jsou které.

Zdravé plíce jsou zbarveny do červena až růžova a ty, které zažili kouření krabičky cigaret denně po dobu 20 let, vypadají jako ohořelé trosky.

„Protože se jedná o plíce postižené chronickou obstrukční plicní nemocí a rakovinou, jejich smršťování se už vytrácí, takže se trochu natáhnou, ale pak se hned vrátí zpět do původní polohy,“ vysvětluje hlas ve videu.

Smršťování je schopnost plic roztáhnout se při našem nádechu a pak se zase vrátit do původní polohy při výdechu. Snížené smršťování tedy znamená, že jsou plíce tuhé a musí vyvíjet větší úsilí, aby se do nich dostalo dostatečné množství vzduchu, kvůli čemuž jejich majiteli často dochází dech.

Americký národní zdravotnický institut Centers for Disease Control and Prevention (CDC) uvádí:

„Celková úmrtnost mezi mužskými i ženskými kuřáků ve Spojených státech je třikrát vyšší než u jejich vrstevníků, kteří nikdy nekouřili.“

Cigarety ve Spojených státech každoročně způsobují jedno z pěti úmrtí, což za rok činí více než 480 000 lidí.

 

Pokračujte ve čtení na další straně