Úvod ZDRAVÍ Tělo Toto Vám může říct barva krve během menstruace. Drtivá většina žen o...

Toto Vám může říct barva krve během menstruace. Drtivá většina žen o tom neměla ani tušení!


Některé ženy se radují, že dostali měsíčky , to znamená, že nejsou těhotné. Druhé zase jsou nešťastné, protože se těší na děťátko.

Ty zda ony mají společné jevy, které přicházejí během menstruace.

Křehké ženské tělo je umělecky uspořádáno. Rosteme, vyvíjíme se z děvčátka na ženu, rodíme dětí … Ale stále zůstáváme nevědomými, co se děje v našem těle.

Například, pouze ty, které ukončily medicínu jsou si vědomy toho, že charakter vypouštění krve během menstruace je tak složitý asi jako při různých zkoušek. Z úcty k sobě, jsem přesvědčena, že tyto informace je třeba vědět.

Barva krve během menstruace

Růžovo – červená

Toto ještě není krev, je to sekrece žlázy děložního čípku, pochvy a tkáně děložní sliznice. Díky této soustavě menstruační tekutiny ji lze nazvat indikátorem zdraví.

Růžové zvýraznění se objeví na začátku menstruace. Během tří dnů se mění. Pokud se to nestane a zvýraznění zůstane po celou dobu menstruace, je dobré dát si překontrolovat krev. Možná máte nedostatek železa – anémii.

1

 

 

Světle červená nebo červená

Je to naprosto normální barva. Důležité je, aby nebyla příliš bohatá, a to zejména na třetí – čtvrtý den po nástupu menstruace. To může být příznakem acyklického krvácení , zvláště pokud existují krevní sraženiny.

Nebojte se, pokud se cítíte normálně, ale krevní sraženiny přibývají. To bývá tehdy, pokud žena příliš dlouho sedí nebo leží: krev se sráží ještě v pochvě a vychází ven ve formě sraženin.

Starost by vám měli dělat věcí, které doprovázejí jiné symptomy: bolesti, nevolnost, příliš silná sekrece. V takovém případě je nutné vyhledat lékaře.

2

Tmavě červená

Jaká barva je během menstruace úplně normální? Samozřejmě, tmavě červená. Barva krve se může měnit jako důsledek hormonálních přípravků a také v důsledku rychlého snížení tělesné hmotnosti. Citlivé ženské tělo rychle reaguje na jakékoli změny.

Je třeba připomenout, že vážné změny v těle neukazují pouze na jednu příčinu, existují i ​​jiné příznaky.

3

 

 

Červeno oranžová

Pokud krev má světle oranžový odstín, není se čeho obávat, to je jen reakce na kyslík. Ale pokud se tato změna projevuje bolestí, svěděním a nepříjemným zápachem, je to příznak infekce. Tehdy byste měli rychle navštívit lékaře.

4

Hnědo černá

Hnědá barva – nebojte se, jde o starou krev. Pouze v případě, že je menstruace provázena bolestmi, poraďte se s lékařem.

Někdy hnědá až hnědo černá barva krve ukazuje na endometriózu – onemocnění, při kterém dochází k růstu endometria (částeček výstelky dutiny děložní) mimo dělohu. Je to nebezpečná nemoc, pro které může vést k neplodnosti nebo ke krvácení.

5

 

 

Šedá

Která krev při menstruaci je nejnebezpečnější? Podivně vybledlé barvy mohou indikovat infekci, mimoděložní těhotenství a různé gynekologické onemocnění. Je to nutné prokonzultovat s odborníkem, abyste zůstali v klidu.

Nepropadejte panice: často se to stává stresem, špatnou výživou, nedostatkem spánku a fyzického přetížení. Ne vždy je to náznak vážné nemoci.

6

Upřímně řečeno, když jsem psala tento článek, kroutila se mi hlava – myslet na krvácení během menstruace je vzrušující. Ale nemohla jsem zůstat stranou, naši čtenáři si zaslouží vědět co nejvíce o svém zdraví.

Pamatujte

klíč ke zdravému tělu – nebát se a nebýt nervózní. Lékaři radí ženám, aby byly během menstruace v duševním klidu . Je to velmi důležité, protože při negativních emocích se mění hormony a trpí celé tělo.

7

Pošlete tento článek i vašim přítelkyních, budete se mít o čem povídat.