Toto se stane s Vaším tělem, pokud budete jíst okurky každý den. Tato informace mi vyrazila dech!


Předpokládá se, že všechny druhy ovoce a zeleniny by se měly jíst pouze čerstvé. Po tepelném zpracování obsahují jen setinu vitamínů a minerálů, což znamená, že již nejsou prospěšné tak, jako předtím.

Nakládané okurky však dokáží tuto teorii vyvrátit. V následujícím článku se dozvíte důvody, proč byste je měli konzumovat bez pochybností a jak ovlivňují vaše zdraví.

1

Aktivují trávicí systém

Kyselé okurky jsou bohaté na vlákninu. Přispívají k revitalizaci trávicí soustavy a lépe procházejí trávicím traktem. Kromě toho, podporují rychlejší hubnutí. Překvapeni? My také!

2

 

 

Předcházejí rakovině

Jakákoliv zeleninová směs, včetně kyselých okurek je skvělým zdrojem pro alkalizaci těla. Zatímco si vychutnáváte tento křupavý produkt, on tlumí růst nebezpečných buněk a má protirakovinné účinky.

3

Řídí vznik střevních mikrobů

Při procesu fermentace se vytváří kyselina mléčná. Takto do našeho těla přináší prospěšné bakterie snižující hladinu tuku v krvi. Výsledkem je výrazně snížení krevního tlaku.

4

 

 

Odstraňují toxiny

Kyselé okurky vám pomohou zbavit se špatného cholesterolu a podporují rychlé trávení proteinů.

5

Obohacené o vitamíny

Ačkoliv je známo, že vitamín C obsahují zejména oranžové a žluté produkty, v kyselých okurkách o něj také není nouze. Pokud jsou vaše svaly napjaté nebo jste příliš unavený, snězte pár okurek.

6

Pozitivní účinky mají nejen samotné okurky ale i nálev, ve kterém se nacházejí. Je nasycený šťávou ze zeleniny, esenciálními oleji koření a enzymy. Rovněž obsahuje draslík, který je známý pro usnadnění stavu po prohýřené noci. Lidé s onemocněním ledvin a také těhotné ženy by si měli dopřát kyselé okurky klidně i ve větším množství.

Sdílejte tyto informace i s vašimi přáteli!