Toto se stane s vaším tělem, pokud budete jíst banány s černými skvrnami 2x denně po dobu jednoho měsíce


Všichni máme rádi banány, nebo ne? Toto tropické ovoce obsahuje mnoho živin a může blahodárně působit na tělo, tak jako na zdraví člověka obecně. Mnozí experti tvrdí, že banány by si zasloužili jméno „super – food“.
Banány totiž obsahují tři přírodní cukry: sacharózu , glukózu a fruktózu.
taky obsahují velké množství vlákniny. A právě to je důvod, proč tělo dostane energetický impulz hned jak sní banán, ale banány nejsou jen eneregtické bomby, působí též preventivně a pomáhají při léčbě různých zdravotních těžkostí.

Pokud necháme banány v ledničce delší dobu bez povšimnutí, můžeme sledovat jak se jejich původní žlutá barva mění na hnědou a vytváří se na povrchu šlupky hnědé skrvy. Dostane se to do stádia, kdy celý banán doslova zhnědně nebo i zčerná, a pak ho lidi začnou vyhazovat a přitom je to obrovská škoda. Odborníci a nutriční specialisti tvrdí, že čím je banán zralejší a má více skvrn, tím obsahuje více antioxidantů a zabraňuje vzniku rakoviny a čistí více naše tělo od špatných látek.

1. Krevní tlak

Banány obsahují velké množství draslíku a minimum sodíku, proto pomáhají snížit vysoký krevní tlak.

2. Energie

Banány jsou superovoce – nejlépe fungují před tréninkem jako nabíječ energie. Obsahují výše zmiňované zdravé cukry a spoustu vitamínů, minerálů a glykemické karbohydráty.

3. Pálení žáhy

Pomáhají ulevovat od pálení žáhy.

4. Deprese

Díky velkému obsahu aminokyselin – triptofán, který zvyšuje hladinu serotoninu (náladový hormon) je dobrou prevencí vůči depresi a úzkosti.

5. Zácpa

Pro velký obsah vlákniny pomáhá tělu proti zácpě.

6. Nervy

Pokud jste podrážděný nebo ve stresu, měli byste sníst jeden až dva banány. Díky vitaminu B6 uklidní vaše nervy.

Jak můžeme vidět, banány přinášejí mnoho benefitů pro naše tělo. proto bychom měli denně konzumovat jeden až dva banány.