Toto se stane, když namočíte vaše nohy do octa! Zázračné tipy na jeho využití!


Ocet je a byl už po celá staletí v domácnosti a kuchyni používán pro řadu různých účelů. Jde i o starobylý lidový lék, který se kdysi používal jako záchranné řešení mnoha zdravotních komplikací. Jablečný ocet patří mezi nejoblíbenější a některé studie dokonce potvrzují, že má řadu blahodárných účinků na lidské zdraví.

Jablečný ocet také pomáhá při hubnutí, reguluje hladinu cukru v krvi a pomáhá při léčbě cukrovky druhého typu. Vyplatí se proto mít jablečný ocet doma vždy po ruce. My Vám navíc dnes ukážeme ještě dalších 15 zázračných způsobů, jak ocet ve svůj prospěch využít.

Proti bolesti v krku

Smíchejte 1/4 šálku jablečného octa a 1 šálek teplé vody. Tato směs je užitečné kloktadlo. Použijte ho včas, tedy již při sebemenším náznaku nemoci – všechny škodlivé bakterie v ústech budou nemilosrdně zničeny.

ocet vyuziti1

 

 
Pálení žáhy

Během 1 hodiny kloktejte jablečný ocet s trochou vody. Pálení žáhy velmi zmírní.

ocet vyuziti2

Proti překrvení nosní sliznice

Pokud máte pocit ucpání v nose, nebo Vám z něj neustále teče, vypijte sklenici vody s jednou lžící jablečného octa. Ocet obsahuje vitamíny A, B1, B2, B6, C a kyselinu octovou, kyselinu jablečnou, kyselinu mléčnou a kyselinu citronovou. Tyto látky uvolňují hleny.

ocet vyuziti3

 

 
Proti lupům

Jablečný ocet posiluje vlasy, dělá jejich svěžími a lesklými. A navíc ocet zničí lupy! Smíchejte 1/4 šálku octa s 1/4 šálkem vody a naneste do vlasů. Ponechte po dobu 15 minut. Pak opláchněte běžným způsobem.

ocet vyuziti4

Proti křečím

Křeče jsou často odrazem toho, že máme nedostatek draslíku. Proto smíchejte 2 lžíce octa a 1 lžíci medu se sklenicí teplé vody. Vznikne Vám domácí lék proti křečím.

ocet vyuziti5

 

 
Proti svědění

Máte na pokožce nějaké svědivé místo? Naneste pomocí vatového tamponu přesně na tato místa trochu octa. Neutralizuje a má antibakteriální účinky.

ocet vyuziti6

Proti bradavicím

Některé bradavice lze opravdu odstranit každodenní aplikací jablečného octa.

ocet vyuziti7

 

 
Proti zápachu nohou

Ocet se hravě vyrovná s plísněmi. Přidávejte si po dobu několika dnů do koupele jablečný ocet a tento problém se Vás přestane jednou provždy týkat.

ocet vyuziti8

Proti nadýmání

Trápí Vás nadýmání, vypijte před jídlem sklenici vody s octem. Posiluje trávicí trakt a zrychluje metabolismus.

ocet vyuziti9

 

 
Proti zápachu v domě

Vytvořte si malý rozprašovač pomocí vody a octa. Při pravidelném použití zápach jednoznačně zmizí.

ocet vyuziti10

Chrání před nečistotami

Používáním octa lze odstranit špínu, plísně a nečistoty. Ocet je víceúčelový čistič, který oceníte možná víc, než ten chemický.

ocet vyuziti11

 

 
Ucpaný odpad

Smíchejte šálek octa a půl šálku jedlé sody. Tuto směs nalijte do odpadu.

ocet vyuziti12

Proti plísním

Plísně, které se vyskytují v koupelně, bývají často zapeklitým nepřítelem. Jablečný ocet jejich Vás zbaví. Totéž záclony. Perete záclony a toužíte je z pračky vytáhnout sněhově bílé, přidejte jablečný ocet.

ocet vyuziti13

 

 
Mačkavé oblečení

Nařeďte si roztok octa a vody v poměru 1: 3. Postříkejte jim oblečení, než ho začnete žehlit. Velmi Vám to ulehčí práci.

ocet vyuziti14

Proti skvrnám na nábytku

Nábytek, koberce, textilie a látka. Směs octa a soli dokáže zbavit skvrn téměř vše. Naneste vždy v malém množství a roztírejte.

ocet vyuziti15
Jak sami vidíte, tak ocet se dá využít opravdu mnoha způsoby. Sdílejte tipy na využití octa is vašimi přáteli!