Toto před vámi lékaři tají: Naučte se jak se jednoduše zbavit štítné žlázy


Problémy se štítnou žlázou jsou v současnosti poměrně běžné. Bohužel se i stává že tím lidi trpí a ani si toho nejsou vědomi.

Vyskytnou se občas i tací, kteří mají příznaky, které přímo napovídají k tomu, že se jedná o štítnou žlázu a neumějí to rozpoznat.

Vaše štítná žláze je zodpovědná hlavně za tělesný metabolismus a tvorbu energie v těle.

Její zdraví je velmi důležité pro celé tělo, protože hormony štítné žlázy ovlivňují tvorbu velkého množství hormonů důležitých pro správný chod našeho těla.

Každá jedna tělesná buňka v našem těle obsahuje receptory, které reagují na hormony štítné žlázy.

Na údržbu zdravé štítné žlázy potřebujete zdravé stravování, cvičení, dostatek odpočinku, pitný režim, minimum stresu a vyhýbání se prvkům halogenidy, které napodobují jód (jako jsou brom, chlor či flour)

 

 
6 způsobů, jak regenerovat štítnou žlázu

Měli byste pravidelně konzumovat mořské řasy jako jsou kelp, wakame, kombu či nori. Obsahují důležité minerály a hlavně jód, bez kterého žláza nedokáže správně fungovat.

Pravidelně konzumujte vývar z kostí

Žádný jiný vývar vám nepomůže posílit imunitní systém a vyléčit štítnou žlázu tak jako právě vývar z kostí. Konzumujte každý den jeden talíř vývaru z kostí s trochou mořské soli. Ideálně si do něj můžete přidat mořské řasy uvedené v předchozím odstavci.

Kokosový olej

Většina olejů na vaření narušuje hormonální chod těla tím pádem i štítné žlázy. Kokosový olej nikoliv. Navíc, kokosový olej předchází zánětům v těle, které ohrožují štítnou žlázu.

Kokosový olej posiluje vaši imunitu a ta se zase postará o zdraví štítné žlázy. Užívejte alespoň 1 polévkovou lžíci kokosového oleje.

Zvyšte příjem těchto vitaminů

Snažte se zvýšit příjem vitaminů A, D a K2.
Jestliže vám chybí některá z uvedených vitamínů, zřejmě tím trpí i vaše štítná žláza.

Jezte proto potraviny, které jsou bohaté na tyto vitamíny případně je doplňujte ve formě doplňků stravy.

Vyhýbejte se potravinám s obsahem lepku

Lepek vede u množství lidí k autoimunitním nemocím. Studie ukázaly, že je zodpovědný za Hashimotovou tyreoditidu, což je onemocnění štítné žlázy a to vede k autoimuntní reakci těla.

Vyhýbejte se také arašídům a arašídovému máslu, protože arašídy obsahují látky zvané goitrogeny, které narušují správnou činnost štítné žlázy.