Úvod ZDRAVÍ Tělo Toto je nejhorší signál, kdy poznáte vaše vagí*a není zdravá!

Toto je nejhorší signál, kdy poznáte vaše vagí*a není zdravá!


Výtok z pochvy zná asi každá žena a většinou jde o zcela přirozený jev. „Normálním přestává být, když je ženě nepříjemný a začíná ji omezovat v běžném životě,“ říká lékař. Zanedbání výtoku se může projevit mnohem později, například ve formě srůstů na vnitřním genitálu, který je třeba operovat, poškozením vejcovodů, případně až neplodností. Příčina zánětu zůstane často neobjasněná, lékař však důrazně upozorňuje, že většina není přenosná pohlavním stykem. Vzájemné obviňování partnerů, jako „kde si to vzala, když mně nic není?“ Nebo naopak „ty jsi mě nakazil, od které si to dovlekl?“ Je tedy neopodstatněné. „Muži mají skutečně samočisticí schopnost, takže i když žena má problémy, oni mohou být naprosto v pořádku. U něžného pohlaví jsou záněty častější a chytľavejšie. „Boj uvnitř pochvy nemusíme ani zpozorovat, proto je třeba poctivě chodit na preventivní prohlídky. Pouze takové vyšetření může odhalit, že „tam dole“ potřebujeme přeléčit.

Gynekologické problémy vám hrozí zejména pokud:

používáte tampony, vytváříte si tak ideální prostředí pro líhnutí různých bakterií
každodenně používáte vložky, i slipové
často střídáte partnerů. Každý přináší do pochvy nové bakterie, se kterými se organismus nedokáže přirozeně vyrovnat, následně vznikají záněty
se léčíte antibiotiky. Tato nebo dlouhodobá hormonální léčba mívá za následek kvasinkové záněty

máte oslabenou imunitu nebo cukrovku
to přeháníte s hygienou. Přehnaná čistota narušuje přirozené
prostředí, naopak nedostatečná hygiena podporuje zánětlivé procesy
zejména u mladých dívek třeba dávat pozor na takzvanou opačnou hygienu, aby si nenosili bakterie z konečníku do pochvy
nosíte těsné a neprodyšné kalhoty nebo punčošky, případně tango kalhotky
praktikujete anální styk, nestřídejte vnikání do konečníku s vnikáním do pochvy
léčení předčasně ukončil po zdánlivém vymizení problémovNávštevu lékaře neodkládejte, pokud máte:
Řídký výtok páchnoucí po rybách a svědění. Pravděpodobně jde o bakteriální vaginózu. Zhoršuje se po souloži. Léčba partnera není nutná.
Hustý až hrudkovitý výtok, svědění, pálení, zarudnutí pochvy. Jde o projev mykózy, jejíž zanedbání může navodit chronický stav. Úlevu přináší již jediná tabletka. Při opakovaných zánětech se doporučuje léčba i partnera. Přenos mykózy pohlavním stykem však není prokázán.
Výtok zbarvený dožluta, hnilobně zapáchající a při souloži pociťujete bolest. Na zvládnutí zánětu způsobeného několika bakteriemi budete zřejmě potřebovat antibiotika.

 
loading...

Kam dál?