Toto je důvod vašeho nafouklého břicha! Tohoto pocitu a jednoho kila jsem se zbavila již za jednu noc


Je možné, že ani nevíte o přítomnosti bakterie Helicobacter pylori, která infikuje různé oblasti žaludku a dvanáctníku.

Tento konkrétní druh bakterie se ve vašem těle nemusí nijak speciálně projevovat hned po jejím příjmu do organismu. Přenáší se prostřednictvím nemytých rukou a potravin. Opožděná léčba tohoto onemocnění může vést k žaludečním vředům či dokonce k rakovině žaludku!

nafouknute bricho1

 

 
Nadýmání u dospělých

Jak zjistíte, že máte bakterii v těle? Pylori se může projevovat příznaky, kterým člověk nevěnuje téměř žádnou pozornost: nadýmání, pálení žáhy, průjem a žaludeční potíže. Obvykle si tyto symptomy mýlíme s běžným fungováním našeho těla.

Nakažení vám poškodí nejen vaše trávení, ale i náladu. Růst bakterie snižuje hladinu serotoninu v mozku, což způsobuje deprese a úzkosti.

nafouknute bricho2

 

 
Naštěstí je toto onemocnění léčitelné! Jedná se o kombinaci antibiotik a léků na snížení sekrece žaludeční kyseliny.

Správná strava, dostatek vitamínů A, C, a E spolu se zinkem, jsou důležitá opatření, které budou chránit žaludek před nadměrným zatížením.

Rovněž je vhodné, aby jste přijímali probiotika obsahující laktobacily a bifidobakterie. Nezapomínejte ani na hygienu: důkladně si umyjte ruce ihned po příchodu domů a před každým jídlem. Pitná voda by měla být kupovaná nebo filtrovaná.

Nápoj proti nadýmání

1 citron
1 okurka
1 PL šťávy aloe vera
1 svazek koriandru nebo petrželky
125 ml vody

postup:

Stačí, když všechny ingredience vymixujeme v mixéru. Kouzelný elixír konzumujte na prázdný žaludek – 1 šálek denně. Pro ještě větší účinek to můžete vypít i mezi jídly.

Užitečné vlastnosti posílí váš trávicí systém a vy se budete cítit mnohem lépe. Všechny složky v nápoji jsou pečlivě vybírány s cílem stimulovat váš metabolismus a spalovat tuky i během spánku.

nafouknute bricho3