Tohle byste rozhodně neměli dělat během menstruace! 10 nebezpečných a největších omylů všech žen.


V období měsíčků je ženské tělo vystaveno mnohem větší zranitelnosti a tím i více prociťuje větší zátěž než jak je to v jiných dnech

Mnoho převážně mladších žen toto období nějak neprožívá a dopouští se kvůli tomu mnoha zdravotním omylům.

Gynekologové však trvají na tom, aby si během „svých dní“ dopřáli více pokojnějších chvil a aktivit.

1

Omyl č. 1 - Sport

Některé ženy nezajímá to, že mají menstruaci a jednoduše jdou běhat nebo navštíví posilovnu, protože nechtějí vynechat ani jediný trénink. Gynekologové doporučují první den menstruace neprovádět zbytečně nadmíru zátěž. Faktem je, že cvičení během tohoto období, více než jindy, vede k prokrvení pohlavních orgánů, což může způsobit silné krvácení.

Samozřejmě, sport nemusíte hned vyloučit, ale klidně vám bude stačit něco méně namáhavější - pilates, jóga (bez náročných poloh) nebo obyčejná procházka.

2

Omyl č. 2 - Postelový režim

Mnoho žen první dní menstruace proleží v posteli kvůli bolestem a křečím v podbřišku. Není to však nejšťastnější řešení, protože při úplném odpočinku krev stagnuje a menstruace je o to víc bolestivější. Pokud se nejedná o závažné případy, kdy se neumíte postavit z postele (při tomto problému určitě navštivte svého gynekologa), menší fyzická aktivita určitě neuškodí.

3

Omyl č. 3 - koupání ve vaně

Je lepší, pokud si během menstruace odepřete koupání ve vaně. Důvodem je děloha, která je náchylnější na možné negativní účinky bakterií, což by mohlo způsobit nepříjemné komplikace v budoucnosti.

Také je nutné, aby se zabránilo přehřátí organismu. Ve vaně se vaše cévy rozšiřují a krevní oběh pracuje natolik rychle, že může dojít k příliš silnému krvácení.

4

POKRAČOVÁNÍ OMYLŮ NA DALŠÍ STRÁNCE ➔