To, co vše mohou prozradit uši o vašem zdraví je až neuvěřitelné. Viz některé varovné signály, které byste neměli zanedbat


Už jste někdy přemýšleli nad tím, co o vás dokážou říct vaše uši? V našem těle existuje tzv. neurologický vztah, který je propojen s vnitřními orgány. Pozorování uší vám může pomoci při odhalení zdravotních problémů ale zároveň i hygienických podmínek ve vašem těle.

Sestavili jsme pro vás zajímavé informace, které vám napomohou lépe pochopit vaše tělo a zároveň se i vyvarovat zdravotním problémům.

Co nám dokážou uši vlastně říct?

Mohou sloužit jako identifikace. Při narození naše uši dostanou tvar, který je již během života neměnný, ušní lalok se sice o něco zvětšuje ale sestupuje dolů. To dělá naše uši jedinečnými, stejně tak jako otisk prstu či jazyka

usi signaly1

 

 
Recesivní (ustupující) nebo dominantní geny. Podle jedné studie jsou ušní boltce, které máme připevněny přímo k hlavě, považovány za recesivní. Volné boltce, tedy ta část, která se nachází dole za bodem upevnění, jsou považovány za naše dominantní rysy.

usi signaly2

Koronární onemocnění. Pokud máte diagonální ušní lalok, který vypadá jako by zanikal, může to být upozornění na vznik ischemické choroby srdeční.

usi signaly3

 

 
Nedostatek vitamínů a vápníku. Pokud jste si všimli, že vaše uši změnily barvu a jsou bledší, může to signalizovat úbytek vitamínů a nízkou hladinu vápníku.

usi signaly4

Problémy s ledvinami. Pokud jsou vaše uši červené a neznáte důvod, může to poukazovat na problémy s ledvinami.
usi signaly5

 

 
Mozkové poruchy. Barva uší je tmavě červená. Tento fakt může být důvodem ztráty paměti, neustálých bolestech hlavy nebo mozkových problémů.
usi signaly6

Zánět chrupavky ucha je příznakem specifické nemoci zvané recidivující polychondritída.

usi signaly7

 

 
ušní reflexologie

Je stejně účinná jako reflexní masáž chodidel na zmírnění stresu a bolesti. Na našem uchu se nachází více než dvě stě akupunkturních bodů, které jsou propojeny s různými orgány a aparáty pohybu. Když je na tyto body způsobený tlak, můžete tím vyřešit různé zdravotní problémy fyzického ale i psychického charakteru.

Na tomto obrázku můžete vidět jako jsou naše uši propojeny s vnitřními orgány. Toto je dáno od našeho narození a zůstává neměnné po celý život.

usi signaly8

 

 
Na uchu se nachází spousta reflexních bodů, můžete se naučit účinnou masáž, která vám pomůže například při dlouhodobé bolesti hlavy. V případě závažných zdravotních problémů byste se měli poradit se svým lékařem.

usi signaly9

Drobné bolesti také můžete zmírnit tím, že si připnete svorku na určité body.

# 1. záda a ramena

# 2. vnitřní orgány

# 3. klouby

# 4. vedlejší nosní dutiny a krk

# 5. trávení

# 6. hlava a srdce

Všechny poznatky o našich uších jsou zajímavé, ale napadlo vás někdy, že by vám mohli pomoci odhalit zdravotní problémy? Určitě svou pozornost alespoň jednou za čas na uši zaměřte, vaše tělo vás poděkuje.