To, co se stane, když si přiložíte použitý čajový sáček na ruku, je neuvěřitelné


Máte rádi čaj? Pokud ano, co děláte s čajovými sáčky po vyluhování? Asi jako většina z nás jejich také vyhodíte. Věděli jste, že děláte tak trochu chybu? Použité sáčky z čajů mají neskutečně mnoho využití. Dnes si ukážeme ty nejlepší a nejužitečnější využití použitých čajových sáčků.

cajovy-sacek1

 

 
Pokud máte rádi silnější čaje, můžete si začít odkládat použité čajové sáčky a při nejbližší čajové chvilce je klidně použijte po jednom do již louhovaného čerstvého čaje. Nejvhodnější jsou na to zelené čaje. Při koupi kvalitního zeleného čaje se i na obalu dočtete, že může být louhovaný ne jednou, ale několikrát.

cajovy-sacek2

 

 
Vylouhovaný sáček čaje je ideální i na dochucení jídel. Například při vaření těstoviny nebo rýže je skvělý nápad vložit takový čaj do vody, ale jen dokud nezačne voda vřít. Jasmín, heřmánek je ideální do rýže, do těstoviny se nejlépe hodí různé zelené čaje.

cajovy-sacek3

Pokud máte zahrádku a s radostí se o ni staráte, určitě nevyhazujte použité čajové sáčky. Můžete z nich udělat slabý čaj a následně jím zalévat cokoliv, co chcete. Vyhnete se takto plísňovým infekcím bez použití jakéhokoliv chemického přípravku. Klidně můžete čajem posypat i zem takto jemně pohnojit, případně přidat do kompostu. V případě pokud použijete sáček bez toho, abyste ho otevírali, nezapomeňte odstranit kovovou část, která zvykne držet sáček čaje pohromadě.

cajovy-sacek4

 

 
Takto použité čajové sáčky vám s radostí pomohou s nepříjemným zápachem, nečistotami v domácnosti. Můžete si je odkládat do vody do chladničky a když je budete mít dostatek, pomohou vám s podlahou, špinavým kobercem či rohožkou. Čaj necháte mírně vysušit, ne ale úplně a necháte ho kompletně doschnout až na místech, které chcete čistit. Následné jen zametete, vysajete, co jen chcete ..

cajovy-sacek5

Pokud máte podrážděnou pokožku, vlhké čajové sáčky ji uklidní. Stačí, když si je na podrážděná místa přiložíte a necháte je tam pár minut. Poradí si i s unavenýma či oteklými očima, modřinami, mírní otoky po bodnutí hmyzem, vředy, bradavicemi, různými infekcemi a urychlují proces hojení.

cajovy-sacek6

 

 
Co takový domácí osvěžovač vzduchu, který zároveň pohlcuje jiné pachy? Stačí několik kapek oblíbeného esenciálního oleje, který nakapete na suché čajové sáčky a je to. Takový osvěžovat bude dobře vypadat a vonět i ve vašem autě. Napadlo by vás, že vám tyto čajové sáčky pomohou i s odpuzováním ať už myší, pavouků nebo mravenců. Nejlepší bude mátový čaj spolu s mátový esenciálním olejem pro zvýšení efektu.

cajovy-sacek7

Na odmaštění nádobí je čaj také vhodný. Stačí, když namočíte nádobí v teplé vodě a použijete do toho několik čajových sáčků. Opět se vyhnete použití zbytečných chemiálií. Rovněž čaj pomůže při odstraňování zaschlých či přilepených zbytcích jídel.

cajovy-sacek8

 

 
Minule jsme vám připomínali, jak vám dokáže zubní pasta pomoci při nepříjemném zápachu, který na rukou zanechávají ryby, česnek, cibule. Čajové sáčky si s tím poradí také hravě jako pasta. Případně si v takové zahřáté vodě s čajem můžete vymočit nohy, což vám pomůže se zápachem, ale i vyživí pokožku a změkčí ztvrdlou kůži.

cajovy-sacek9

Výživná koupel se spoustou antioxidantů? Proč ne. Navíc z toho může být velmi příjemný relax pokud použijete oblíbený čaj. Dokonce eliminuje zápach z úst (nejlépe máta a zelené čaje) a vlasy vám také poděkují za takovou příjemnou čajovou lázeň.

Tak co, začnete si od nynějška odkládat použité čajové sáčky? Při pokojové teplotě je můžete skladovat nejvýše den-dva, nejlépe jim bude v chladničce, kde ale také nevydrží celou věčnost. Stačí použít nos.