To, co následuje potom, když si dáte česnek na náplast a přiložíte jej k tělu, je neskutečné


„Všechno je na něco, česnek je na všechno.“ Ne každý je však milovníkem tohoto zdravého zázraku.

Pokud jím jste, máte vyhráno, pokud ne, měli byste se nad tím co nejdříve zamyslet. Pokud na vás začnou lézt nemoci, zkuste se raději obrnit přírodní lékárnou.

cesnek naplast1

 

 
Odkud pochází? To zcela jisté není, ale pravděpodobně ze Sibiře. Už staletí se používal na podporu imunity, vitality, dokonce i síly. Je známý také jako „ruský penicilin“.

přírodní antibiotikum

Pro někoho zapáchající a nepříjemně štiplavé, pro někoho chutné antibiotikum, které má ale největší sílu v syrovém stavu. Právě ten zápach, mnohým tedy překážející, způsobuje alicin, který česnek obsahuje a který mu vlastně dodává tyto geniální vlastnosti. Alicin česnek v podstatě ani neobsahuje, vzniká jen při „porušení“, kdy vzniká. Tedy spolknout celou česnek velký význam mít nebude, nejlepší je ho pokrájet, protlačit či dobře rozžvýkat. Nejenže je to silné antibiotikum, je to silný protivník i proti parazitům, kvasinkám, virům či plísním.

cesnek naplast2

 

 
V čem všem vám pomůže?

Během právě probíhajícího chřipkového období je česnek věcí, která vám doma opravdu nesmí chybět. Máte ucpaný nos? Stačí se zhluboka nadechnout pachu česneku, nos se vám uvolní možná lépe než bájné kapky z všudypřítomných reklam, které jsou obvykle navíc ještě i zcela návykové.

Česnek obecně pomáhá při čištění těla, údajně má i protirakovinné a protinádorové účinky.

cesnek naplast3

 

 
Pomáhá také při akné – sníží zánět, či dokonce problematická místa úplně vyléčí a hlavně pročistí.

Poradí si is tuky, krevními sraženinami, nepřítelem cholesterolem či krevním tlakem, … Prokrví i mysl a dokonce pomáhá při snižování hladiny cukru v krvi.

cesnek naplast4

Bradavice či kuří oka. Každý, už měl tu čest se s nimi blíže seznámit, ví velmi dobře, jak se jich zbavit. Přípravky z lékárny jsou nejen příliš agresivní, ale hlavně častokrát neúčinné. Zkuste si bradavice potírat česnekem dokud nezmizí, případně je takto šikovně přelepit na noc.

Jak jíst česnek?
cesnek naplast5

 

 
Jak jsme již zmínili, česnek se má jíst v syrovém stavu, pokud z něj chcete využít všechno dobré. Nedoporučuje se to s konzumací ani přehánět. Dejte si pozor i na starý česnek, který poznáte tak, že už nemá svěží zelenou stonek ve středu. Při vaření sice česnek dodá úžasnou chuť, ale ztratí tak značnou část svých účinků.

cesnek naplast6

Co může být lepší, než topinky s česnekem? Kdo si jednou dá, už jiné topinky snad jíst ani nebude … Pokud vám vadí česnekový zápach z úst (případně vaší drahé polovičce, spolužákům či kolegům), měl by pomoci kousek mléka.

A co medvědí česnek? Jakmile nadejde jeho sezóna, najděte si trochu času a vyběhněte ho někam nasbírat. Dříve, než ho uvidíte, ho určitě ucítíte.