Test: Jak rychle zkontrolovat kvalitu pracího prášku? Tento jednoduchý trik má překvapivé výsledky


Na trhu je nepřeberné množství pracích prostředků a tedy i pracích prášků. Někdy je však hledání toho nejlepšího a nejkvalitnějšího opravdu náročné. Některé prášky zanechávají bílé práškové skvrny, jiné nejsou velmi vhodné pro praní barevných věcí, protože rychle vymývají barvu. Co je však důležité pro nás ženy, aby bylo prádlo krásně čisté a voňavé.

Jak najít ten nejlepší prací prašek?

Je možné, že jste se s hledáním pracího prášku trápily delší dobu a pořádně jste si připlatili, dokud jste našli ten správný. Dnes jsme si pro vás připravili tento jednoduchý trik, díky kterému si ověříte kvalitu svého pracího prášku.

test-prasku1

 

 
Jak na to? Úplně jednoduše. Stačí, když do sklenice s vodou dáte 1 polévkovou lžíci prášku na praní a pak do tohoto poháru umístěte uvařené vajíčko natvrdo.

test-prasku2

O den později uvidíte, jaký je výsledek. Pokud vajíčko zůstalo neporušené, prací prášek je ve špatné kvalitě. Pokud je však vajíčko a jeho skořápka měkčí a dokonce i mírně porušena, váš prací prach je vhodný pro praní zejména barevných věcí, které jsou špinavější.

V případě, že skořápka je téměř úplně rozpuštěna, váš prací prach je vhodný a dokonce ideální na praní bílého a světlého oblečení. Vyčistí dokonce i silně zašpiněné prádlo.

test-prasku3

 

 
Máme pro vás však ještě jeden test. Potřebovat budete vzorky prášku na praní a nádobu na led, případně menší sklenice. Do každé přihrádky dejte jiný prášek na praní a zalijte ho teplou vodou. Počkejte, dokud se prací prášek nerozpustí. Pak do každé přihrádky přidejte dvě kapky zeleného barviva (např. Vodové barvy nebo potravinářského barviva), zamíchejte a sledujte zbarvení vody.

test-prasku4
V nádobce, kde se nachází vysoce kvalitní prášek na praní by se voda měla velmi rychle zbarvit zeleně, což v praxi znamená, že tento prášek je ideální pro praní bílých věcí. Pro lepší srovnání je nejlepší ten prášek, který má nejzářivějším zelenou barvu, která jde až do modra.

Skvělé triky, co? Pro někoho to může být zbytečné testování, ale pro ženy, které marně hledají dobrý prací prášek bude tento trik opravdu užitečný. Znáte nějaké jiné triky na zjišťování kvality pracího prášku?