Tento prostředek, který najdete v každé domácnosti, mi doporučila při praní použít moje babička. Dnes jsem ho vyzkoušela a nemůžu si ho vynachválit


Jablečný ocet je nejvíce využíván v prostředí kuchyně. Ale co tak ho přenést do své pračky? Tento účinný prostředek na odstraňování skvrn není neznámý, používali ho totiž už i naše babičky. Přečtěte si, jak malé množství octa může pomoci při praní prádla.

Jablečný ocet je efektivní při odstraňování skvrn od tvrdé vody. Přidejte trochu octa do pračky, v žádném případě ho ovšem nezaměňujte s pracím práškem.

ocot1
 

 
Nalijte půl šálku octa na oblečení předtím, než ho vložíte do pračky. Snížíte tak pravděpodobnost výskytu skvrn na oblečení od mýdla nebo pracího prášku po vyprání.

Pokud přidáte ocet při praní dětského oblečení, předejdete tvorbě opruzenin na těle děťátka.

ocot6

Pro odstranění skvrn od potu, nalijte na postižené místo trochu octa, nechte působit a následně vložte oblečení do pračky.

Jako čistící prostředek lze používat ocet v kombinaci s lžící jedlé sody.
 

 
ocot7

Jablečný ocet může být vaším pomocníkem nejen při čištění oblečení, ale i koberců. Pomocí rozprašovače nastříkejte malé množství octa na postižené místo. Nechte působit přibližně po dobu 30 minut. Následně koberec propláchněte, aby se odstranily všechny nečistoty.