Úvod ZE ŽIVOTA Rodina Tento neuvěřitelně upřímný příspěvek o matkách v domácnosti už dostal více než...

Tento neuvěřitelně upřímný příspěvek o matkách v domácnosti už dostal více než 640 tisíc lajků, zaslouží si ale mnohem více!


Maminkám v domácnosti se ani nedostává tolik díků, jak by si zasloužily. Floridská tatérka Ryshell Castleberry už byla unavená z neustálého poslechu otázek: „Co děláš doma celý den?“ Rozhodla se tedy vzdát hold všem maminkám, které jsou doma s dětmi a to pomocí příspěvku na facebooku.

Její post explodoval a získal přes 640 tisíc lajků a sdílelo ho více než 300 tisíc lidí na sociálních sítích, ale to stále nestačí. Musí si ho přečíst každý a každý si musí uvědomit oběti, které každodenně dělají maminky pro své dítě. Nicméně, jak už to bývá, ne každý souhlasil s Castleberry příspěvkem. Některé pracující matky prohlásily, že jsou ženy, které zvládají všechno toto a k tomu ještě i pracují. Castleberry se brání tím, že každý člověk by měl být schopen pochopit její správu a aplikovat ji na svou vlastní situaci.

clanok

 

 
Příspěvek začíná ve fiktivní situací, ve které si manžel stěžuje své psycholožce, že „jeho žena nepracuje“.

„Moje žena nepracuje. Moje žena nepracuje! „Rozhovor mezi manželem (M) a psycholožkou (P):

P: Kde pracujete, pane Rogers?

M: Jsem účetní v bance.

P: A Vaše žena?

M: Ona nepracuje. Je žena v domácnosti.

P: Kdo připravuje snídaně pro Vaši rodinu?

M: Moje žena, protože nepracuje.

 

 
P: V kolik vstává Vaše žena?

M: Vstává brzy ráno, protože musí být vše připraveno. Připraví dětem jídlo do školy, ujistí se, že jsou pořádně oblečené a upravené, dá pozor, aby si umyli zuby a vzali všechny věci, které potřebují do školy. Probudí se, když se probudí i miminko, vymění mu plenky, oblečení, nakojí ho a připraví jídlo.

Ale seznam povinností, které musí jeho žena každý den zvládnout tam nekončí …

P: Jak chodí Vaše děti do školy?

M: Bere je tam manželka, protože nepracuje.

P: Po tom, jak vezme děti do školy, co udělá dál?

M: Obvykle se zamyslí nad věcmi, které může vybavit po cestě, takže se nemusí stále obtěžovat s autosedačkou. Zaplatí účty nebo se zastaví v supermarketu. Občas na něco zapomene a musí tam jít znovu i s dítětem. Když se vrátí domů, musí znovu nakrmit miminko, vyměnit mu pleny a připravit ho ke spánku. Dá do pořádku kuchyni a uklidí dům. Víte, protože ona nepracuje.

P: Večer, když se vrátíte domů z kanceláře, co děláte?

M: Odpočinek, samozřejmě. Jsem unavený po práci v bance.

 

 

 
A jak vypadá noc?

P: Co dělá Vaše žena večer?

M: Připraví večeři pro mě a děti, umyje nádobí, znovu uklidí, ujistí se, že je i pes v pořádku a zda odložila zbytky z oběda. Pomůže dětem s úkoly, postará se, aby se připravily na spánek a převlékly se do pyžama, miminku na noc vymění pleny, dá mu teplé mléko, dá pozor, aby si umyly zuby. Když je v posteli, často se budí, aby přikojila miminko a vyměnila mu pleny. Protože ráno nemusí vstávat do práce.

Castleberry dále píše: „A takto vypadá každodenní rutina mnoha žen po celém světě, začíná brzy ráno a pokračuje až do pozdních večerních hodin … A na toto říkají „protože ona nepracuje“ ?! Za to, že jste ženou v domácnosti nedostanete žádný diplom, ale máte klíčovou roli v rodinném životě! Oceňte svou ženu, matku, babičku, tetu, sestru, dceru … Protože jejich oběť je neocenitelná.

Ryshell ve svém příspěvku pokračuje tím, že nabídne seznam všech „povolání“, které má žena v domácnosti.

 

 
Někdo se jí zeptal: Pracujete nebo jste jen žena v domácnosti?

A ona odpověděla: Pracuji jako žena v domácnosti, 24 hodin denně … Jsem matka, jsem žena, jsem dcera, jsem budík, jsem kuchařka, jsem služka, jsem učitelka, jsem barmanka, jsem pečovatelka, jsem dělnice, jsem poradkyně, jsem utěšovatelka a nemám nikdy volno.

Pracuji dnem i nocí, jsem stále ve službě a nedostávám za to plat. A přece …

A přece se lidé vždy zeptají na tutéž otázku

Co děláš celé dny?

Castleberry věnuje svůj příspěvek všem ženám, které obětují svůj život pro blahobyt svých rodin. Říká, že žena je jako sůl – nikdo si na ni nevzpomene, ale v její nepřítomnosti je vše bez chuti.
loading...

Kam dál?