Tento domek má rozlohu jen 18 m², ale uvnitř ukrývá něco neuvěřitelného. Tato chytrá žena ho postavila vlastníma rukama!


Architektka Macy Miller z Idaha se rozhodla pro funkční alternativu klasického domu. Hypotéka byla pro ni nepředstavitelná, a tak se zmobilizovala, využila své povolání a postavila si domek, který jí může závidět celé okolí. Na 18 čtverečních metrech se nachází její soukromé království.

Podle jejích slov na tuto myšlenku přišla již v roce 2011 a to docela bizarním způsobem. Nápad s miniaturním domem se jí jednoduše zdál.Od té doby jí nedal klidně spát, až se jednoho dne šikovná žena rozhodla, že svůj sen zrealizuje a vytvoří pro sebe a pro svou rodinu vlastní útulné hnízdečko. Dům dokončila začátkem minulého měsíce a ten se okamžitě stal senzací internetu.

Nespokojená miniaturistka

Macy Miller se vyjádřila, že k myšlence stavby takových domů ji vedla i osobní a odborná zvědavost, nakolik se stavebním technikám při realizaci takových domů ještě během jejích studií na vysoké škole nikdo nevěnoval.

Začala zkoumat, objevovat a doslova vyhledávat lidi, kteří v mini domcích žili. Najednou si byla jistá, že právě toto je ta správná cesta, jakou by se měla ubírat.


Architektka svůj dům stavěla ve volném čase po práci a stavba se prodloužila na podstatně delší dobu, než původně předpokládala. „Stavební proces jsme začali v prosinci roku 2011 a skončili jsme nedávno.“Tento fakt připisuje zejména účelovému využívání udržitelných stavebních materiálů, zejména časově náročnému procesu přeměny recyklovatelných palet. Domek nakonec stojí na vyvýšeném místě na širokém valníkovém přívěsu. V budoucnu má Macy v úmyslu s domem i cestovat.