Těchto 9 činností jste dělali při sprchování celý život špatně. Pokud je děláte, měli byste se jim vyhnout


Děláme to denně, a pokud ne denně, tak v tom úplně nejhorším případě alespoň jednou týdně.

Sprchování nebo koupání se. Jedná se o činnost, která nás zbavuje nečistot a bakterií a někteří z nás si při dobrém koupeli vědí i odpočinout. Nebudu vám dávat lekce o tom, jak se správně sprchovat. Jsou však věci, které byste při sprchování či koupání neměli dělat.

Holit se před samotnou koupelí

sprcha1

 

 
Ať už na odstraňování chloupků používáte žiletku nebo voskové pásky, nikdy byste holení neměli praktikovat před koupelí. Při koupeli se vám následně zvětší a rozšíří póry a to vede k suché a dehydratované pokožce. Pokud plánujete depilaci, tak raději po koupeli.

S peelingem opatrně

sprcha2

Mnoho žen si myslí, že čím silnější peeling bude a čím déle budete pleť „drhnout“, tím bude krásnější a jemnější. To však není pravda. Pokud používáte peeling vedle lázni, buďte opatrní. Silné pilování pokožky může způsobit záněty a vyrážky.

Pozor na mycí houby

sprcha3

 

 

Pokud při sprchování používáme houbičky na tělo, neměli bychom je pak jen tak opláchnout a zavěsit. Jelikož se jimi myjeme, v jejich nitru se nachází opravdu hodně bakterií. Po každém sprchování byste měli houbičku důkladně umýt a vypláchnout. Životnost houbičky je také maximálně měsíc, čili ji nezapomeňte pravidelně měnit.

Dlouho používané ručníky

sprcha4

Ručník, který používáte na tělo a vlasy, byste měli měnit po každých třech, čtyřech použitích. Je to při sprchování každý den, za týden byste ho měli alespoň jednou či dvakrát vyměnit. Abyste na to nezapomínali, zvolte si jeden den, například sobotu, kdy ručník vyměníte vedle klasického sobotním úklidu a praní prádla.

Nadměrné používaní mýdla

sprcha5

 

 
Mýdlo má tendenci absorbovat špínu a olej přítomen na těle, které pak spláchnete vodou. Pokud však používáte velké množství mýdla, škodíte své pokožce. Minimální množství mýdla byste měli používat na oblast podpaží, intimních partií a obličeje.

Používaní deodorantů a antibakteriálních mýdel

sprcha6

 

 
Mnoho z nás používá deodorant hned poté, co vyjdeme ze sprchy. Tomuto bychom se ale měli vyhnout. Silná vůně a ostatní chemické složky extrahují vlhkost z pokožky, což vede ke svědění, šupinatění a dehydrataci pokožky. Také vaše pokožka stárne předčasně.

Sprcha hned po cvičení

sprcha7

Po cvičení přichází hned sprcha. Máme pocit osvěžení a trochu se zchladíme. To však není správné. Sprchovat bychom se měli až po hodině od skončení cvičení. Předejdete tak různým onemocněním, demineralizaci a nebudete tak často trpět rýmou.

Krémujeme se pozdě

sprcha8
 

 
Po sprše bychom se měli usušit a okamžitě nakrémovat. Je o proto, abychom neztratili hodně vlhkosti z povrchové části kůže. Nečekejte déle než pár minut na to, abyste se natřeli nějakým hydratačním mlékem. V případě, že máte suchou a popraskanou pokožku, bakterie si najdou cestu mnohem snadněji.

Kondicionér

sprcha9

Mnoho lidí používá šampon s kondicionérem, který se aplikuje najednou. To však není správné. Kondicionér byste měli nanášet až po šamponu a pouze do délek. Neměl by přijít do styku s pokožkou hlavy. Proto jej používejte jedině na konce.