Tato žena zdědila 30 let starou neudržované chatku. To, co z oprýskaném budovy dokázala vytvořit, vám vyrazí dech!


Milujeme ty proměny, kdy se ze ošklivých káčátek stávají krásné labutě nebo ze starých zapomenutých míst a budov nádherné a útulné soukromé království. Tato stará chatka je příkladem pro všechny. Její majitelka ji dokázala změnit k nepoznání. Když uvidíte, co z této staré dřevěné budovy zůstalo, nebudete věřit vlastním očím.

Lákavá myšlenka rekonstrukce vrtala dědičce tohoto 30-letého malého domku v hlavě velmi dlouho. Náročná výzva si však vyžadovala spoustu času a tvrdé práce. Podívejte se, jaký byl její výsledek.

REKLAMA
inRead Invented by Teads
REKLAMA
inRead Invented by Teads
Ze staré chalupy nový dům

chata 30 let stara1

 

 
Domek, který ještě nedávno vypadal, že by chtěl už už spadnout, byl postaven v 70. letech ve městě Boise v americkém Idahu. Současná majitelka ho zdědila po babičce, ale když ho uviděla, bylo jí do pláče.

chata 30 let stara2

Přesto se rozhodla, že začne doslova od podlahy a ze starého domu si vytvoří vlastní útočiště. Když stará paní zemřela, domek zůstal dlouho prázdný. Nikdo se o něj nestaral, a tak budova chátrala a technické nedostatky se ze dne na den znásobovala.

chata 30 let stara3

 

 
Takto stál dům celých 30 let. Starší paní si ho velmi neužila, protože krátce po jeho dostavbě zemřela. Až několik desítek let po její smrti se její vnučka odhodlala vrátit mu zašlou slávu a obnovit staré vzpomínky.

chata 30 let stara4

Pohled na krásnou krajinu byla jediná věc, o které se v souvislosti s domem dalo říci, že je opravdu okouzlující. Naštěstí při předělávce nedošlo k žádným strukturálním selháním či problémům, a tak rekonstrukce pokračovala jako po másle. Jediné, co majitelku potrápilo, byla doslova mokrá koupelna.

chata 30 let stara5

 

 
Jednou z nejkrásnějších a také nejnáročnějších proměn prošel exteriér. Malý domek dostal zvenčí zcela nový vzhled a nikdo by nebyl býval řekl, že stavba má již za sebou více než čtvrt století. Krásné světlé dřevěné desky mu dodaly punc útulného luxusu jako ze švédských filmů.

chata 30 let stara6

Nejkrásnější na celé rekonstrukci bylo pro majitelku vybírání nového nábytku do interiéru. Nejprve se však musela poprat s otázkou, co udělá se všemi těmi sádrokartonovými stěnami.

chata 30 let stara7

 

 
Starý gumolín a parkety vyhodila a nahradila ho novou stylovou podlahou.

chata 30 let stara8

Po dokončení vnitřních prací působil dům k nepoznání. Nikdo nevěřil, že tento nádherný moderní dům byl ještě před několika měsíci starou rozpadající se chatkou.

chata 30 let stara9

 

 
Nové zařízení domácnosti s moderní vybaveností nastartovalo majitelku k dalším transformacím, které se rozhodla udělat.

chata 30 let stara10

Během rekonstrukce se u domu objevilo kotě, které se hned v první den stalo novým obyvatelům budoucího útulného domova. Dostalo vlastní pelíšek u okna, z něhož dodnes sleduje vycházející slunce.

chata 30 let stara11

 

 
Náklady na celou renovaci majitelku vyšly přibližně 35 000 dolarů.

chata 30 let stara12

chata 30 let stara13

chata 30 let stara14

 

 
chata 30 let stara15

chata 30 let stara16

chata 30 let stara17

Tato dáma ve středních letech odvedla mimořádně dobrou práci a nyní si užívá svůj nový domov plnými doušky spolu se svou malou kočičí společnicí.