Úvod RECEPTY Inspirace Tato žena si dala mezi rty česnek na 5 minut. Když zjistíte...

Tato žena si dala mezi rty česnek na 5 minut. Když zjistíte co se stalo, začnete to dělat i vy


„Všechno je na něco, česnek je na všechno.“ O různých skvělých účincích a využitích cibule jsme vám již psali, nyní se tedy podíváme na česnek. Ne každý je milovníkem tohoto zdravého zázraku.

Pokud jím jste, máte vyhráno, pokud ne, měli byste se nad tím co nejdříve zamyslet. Navíc, sychravý podzim se již přihlásila. Pokud na vás začnou lézt nemoci, zkuste se raději obrnit přírodní lékárnou! Vždyť přece, uchrání vás dokonce i před upíry. To znamená, že má opravdu nadpřirozené účinky. Nevěříte?

Odkud pochází? To zcela jisté není, ale pravděpodobně ze Sibiře. Už staletí se používal na podporu imunity, vitality, dokonce i síly. Je známý také jako „ruský penicilin“.

přírodní antibiotikum

Pro někoho zapáchající a nepříjemně štiplavé, pro někoho chutné antibiotikum, které má ale největší sílu v syrovém stavu. Právě ten zápach, mnohým tedy překážející, způsobuje alicin, který česnek obsahuje a který mu vlastně dodává tyto geniální vlastnosti. Alicin česnek v podstatě ani neobsahuje, vzniká jen při „porušení“, kdy vzniká. Tedy spolknout celou česnek velký význam mít nebude, nejlepší je ho pokrájet, protlačit či dobře rozžvýkat. Nejenže je to silné antibiotikum, je to silný protivník i proti parazitům, kvasinkám, virům či plísním.

V čem všem vám pomůže?

Během právě probíhajícího chřipkového období je česnek věcí, která vám doma opravdu nesmí chybět. Máte ucpaný nos? Stačí se zhluboka nadechnout pachu česneku, nos se vám uvolní možná lépe než bájné kapky z všudypřítomných reklam, které jsou obvykle navíc ještě i zcela návykové. Pokud máte problém s dýchacími cestami, nejlepší způsob je, pokud si dáte nakrojeným česnek mezi zuby a budete dýchat jeho aroma. Léčivé látky se dostanou do plic a okamžitě začnou pracovat.

Česnek obecně pomáhá při čištění těla, údajně má i protirakovinné a protinádorové účinky.

Pokračování na další straněPOKRAČOVÁNÍ NA DALŠÍ STRANĚ