Tato zázračná věc ničí VIRY, KOŽNÍ PLÍSNĚ A BAKTERIE! Od doby, co jsem ji vyzkoušela na ni nedám dopustit


Při smíchání trávicích enzymů včel, pryskyřičných látek rostlinky a dalších přírodních látek vzniká jedinečný přípravek – PROPOLIS. Včelí propolis je nezbytný pro ochranu a dezinfekci úlu a plastů. Kromě toho, představuje univerzální lék pro člověka!

Přestože je propolis znám už nějaký ten čas, moderní medicína stále prokazuje jeho nové a prospěšné vlastnosti. Dá se využít hned několika způsoby, například si jej můžete přidat do mléka k léčbě kašle nebo ve formě tinktury na venkovní i vnitřní použití.

propolis1

 

 
Léčivé účinky propolisové tinktury

Při vnitřním použití propolisová tinktura zvyšuje imunitu, snižuje zánět a působí jako antioxidant. Povrchově dokáže dezinfikovat a hojit rány, regeneruje pokožku, léčí bolest a ničí houbovité onemocnění kůže.

Lékaři doporučují tento lék i na většinu různých nemocí: léčba angíny, zánět hltanu, dutin, ucha, průdušnice, průdušek, plic. Odstraní i virová onemocnění jako chřipku či herpes. Dokáže léčit žaludeční či zubní onemocnění.

propolis2

 

 
Nejčastěji se používá 10% -ní propolisová tinktura. Koupíte ji v lékárnách (není drahá a 50ml lahvička vám vydrží dostatečně dlouho) nebo si ji můžete připravit i vy.

Jak používat propolisovou tinkturu?

Při zánětu hltanu a mandlí si překloktejte hrdlo tinkturou zředěnou se solným roztokem (fyziologický roztok) v poměru 1:10
Stejný poměr můžete použít i na přípravu roztoku na vyplachování úst při onemocnění zubů.

Zánětu vedlejších nosních dutin se zbavíte propláchnutím nosu s tinkturou ve výše uvedeném poměru.

Při zánětu středního ucha si do ucha aplikujte vatový tampon nakapaný propolisovou tinkturou. Pokud se to týká vašeho děťátka, tinkturu zřeďte s teplou převařenou vodou v poměru 1: 1. Dospělí si také mohou do každého ucha nakapat 2 kapky tinktury s 5% -ní koncentraci až do úplného vyléčení.

Inhalace propolisové tinktury (1 kapka tinktury a 5 ml fyziologického roztoku) se používá při onemocnění dýchacích cest. Připravenou kapalinu si nalijte do inhalátoru.

Na posílení imunity si do lžíce mléka nebo vody nakapejte 15-20 kapek a užijte 30 minut před jídlem.

Při léčbě žaludečních poruch si 15-20 kapek tinktury zřeďte v 100ml teplé vody a vypijte 30 minut před jídlem.

 

 
Kožní léze, vředy, opary, plísňové infekce chodidel a nehtů či lupy vyléčíte nezředěnou tinkturou prostřednictvím obvazu, obkladu nebo jednoduchým potíráním postižené oblasti na kůži.

propolis3

I navzdory všem pozitivním vlivem propolisu na lidský organismus, byste se před jeho použitím měli poradit se svým lékařem, který to na základě vaší diagnózy odsouhlasí nebo zamítne.

Propolis je kontraindikován u lidí, kteří jsou alergičtí na včelí produkty. Děti, těhotné ženy a motoristé by ji měli používat pouze na povrchové léčení, protože se v ní nachází alkohol. Vzhledem k vysokému riziku vzniku alergických reakcí u dětí do 3 let, se obecně nedoporučuje k léčbě jakýkoliv přípravek na bázi propolisu.

Ukažte i vašim přátelům, jaké využití má tento dar od přírody, který je cenově výhodný a skutečně účinný!