Tato věc pročišťuje ledviny, pomáhá při snížené imunitě a zlepšuje trávení ve stejnou dobu. Když jsem ji objevila, okamžitě jsem ji začala používat


Babské rady se často tradují z generace na generaci. Některé jsou opravdu skvělé, některé již v dnešním moderním světě nemají své místo jako někdy. Tento tip však pomohl mé kamarádce, která měla dlouhodobě problémy s ledvinami. Máte v kuchyni kardamon? Já osobně toto aromatické koření využívám velmi ráda při vaření, ale i pečení.

ledviny1

 

 
Máte problém s ledvinami nebo dokonce zažívací potíže? Vyzkoušejte tento babské recept, který je starý již několik let. Pokud si nedokážete odpustit alespoň jednu kávu denně, zkuste si ji ochutit právě špetkou kardamonu. Potěšíte nejen své chuťové buňky, ale i vnitřní orgány.

Léčivé vlastnosti kardamomu jsou známé již dlouho a v tradiční medicíně východních zemí jako Indie a Čína je léčení alternativní cestou zcela normální a běžné. V minulosti lidé věřili, že prostřednictvím různých koření se dají vyléčit mnohé zdravotní neduhy. Jaké jsou vlastnosti kardamomu?

čistí tělo

ledviny2

 

 
Kardamon je známý pro své blahodárné účinky při léčbě a prevenci onemocnění, které souvisí s ledvinami a močovými cestami. Jeho pravidelný příjem snižuje krevní tlak a odstraňuje vápník z ledvin.

zlepšuje trávení

Káva se špetkou kardamonu zlepšuje trávení. Ve skutečnosti kardamon zvyšuje průtok žluči, což pomáhá při trávení a uvolňuje křeče a svalstvo. Kromě toho je kardamon skvělý proti nadýmání a plynatosti.

Bojuje proti anémii

Kardamon obsahuje železo, mangan, měď a mnohé další látky, které pomáhají při léčbě příznaků anémie, jako je například vyčerpání. Toto koření má takové živiny, které zvyšují hladinu červených krvinek a pomáhají při buněčném metabolismu.

Používá se jako antiseptikum

ledviny3

 

 
Již několik let se v Indii k léčbě zánětlivých procesů v ústech využívá zejména kardamon. Pár kousků tohoto koření vám pomůže k lepšímu a zdravějšímu dechu.

zvyšuje imunitu

Užitečné vlastnosti kardamomu mají příznivý účinek na imunitní systém a zmírňují nespavost a deprese.

chrání pokožku

Přidání tohoto koření do kávy, čaje nebo teplé vody udrží vaši pokožku v dobrém stavu a ochrání ji před předčasným stárnutím. To vše jen díky výjimečným antioxidačním účinkem kardamonu.

Obnovuje a ozdravuje vlasy a vlasovou pokožku

Kardamon se také používá k léčbě a péči o vlasy. Pravidelné oplachování vlasů s tinkturou obsahující kardamon zajistí, že vaše vlasy budou zdravé, vyživené, hedvábné a lesklé.

ledviny4

Toto není úplný seznam všech léčivých účinků tohoto unikátního koření. Pokud budete pravidelně pít kávu či čaj s kardamonem, budete své tělo udržovat v dobré kondici. Kromě toho vám šálek takového nápoje zajistí energii na celý den. Pokud nepijete kávu, klidně si trošku přidejte do čaje.