Úvod ZE ŽIVOTA Dojemné Tato matka dala na noc do inkubátoru s jejím nedonošeným dítětem gumovou...

Tato matka dala na noc do inkubátoru s jejím nedonošeným dítětem gumovou rukavici. Když sestřičky zjistily proč to udělala, byly dojaté a mluvily o úžasném zázraku!


Každý z nás potřebuje dítě cítit lidské teplo, lásku a péči. Říká se, že komu se v životě nedostává lásky a necítí ji, umírá zaživa.

 


Tento příběh je o neuvěřitelné lásce, o touze přežít, ale i o osobním zoufalství bez hranic. Jejím hlavním hrdinou je sotva kilogram vážící chlapeček a jeho milující máma.

1-17

Džamila Jackson porodila synka Zacharyho o 12 týdnů dříve, než byl předpokládaný termín. Miminko vážilo pouhých 1200 gramů, a tak ho po opuštění matky převezli rovnou do inkubátoru na oddělení předčasně narozených dětí. Džamila sedávala u inkubátoru celé dny. Ruku měla neustále uvnitř a držela miminko za ručičku.

2-15

 

 

Noční zoufalství

Na noc však museli chodit maminky od svých ratolestí pryč. Téměř všechny děti na tomto oddělení trpěli během nepřítomnosti matky velmi neklidným spánkem, zastavovalo se jim dýchání, zpomaloval se srdeční tep. Sestry si už zvykly, že děti vážící kolem jednoho kilogramu zkrátka častokrát nepřežijí. Maminky se bály a noc co noc nespaly, protože myslely na to, zda jejich miminko přežilo další noc.Stejně to bylo i s Džamilou a jejím synem. Chlapeček byl neklidný, měl problémy se srdíčkem i s dýcháním. Jakmile máma ráno přišla do nemocnice a vložila ruku do inkubátoru, problémy přestaly a miminko klidně spalo a připravovalo se na svůj vstup do života mimo inkubátor.

3-14

Zoufalá Džamila celé dny přemýšlela, ale nepřišla na nic, jak by synovi noční útrapy usnadnila. Když jednou večer přišla domů, při mytí nádobí jí padl zrak na gumové rukavice, které měla natažené na rukou.

Gumová záchrana

4-14

 


V tu noc si Džamila nechala rukavice na rukou. Ráno je naplnila lněnými semínky a na konci uvázala, aby se nevysypali a vzala je s sebou do nemocnice. Rukavici zabalila do ručníku a zatímco jednu ruku měla v inkubátoru druhou si rukavici ukryla pod tričko a měla ji tam celý den. Když večer odcházela z nemocnice, ohřátou rukavici s její vůní vložila drobečkovi do inkubátoru v naději, že teplo, vůně a dotek ho trochu uklidní a bude se mu lépe spát. Druhý den čekala na Džamilu sestra, která jí šťastně oznámila, že Zachary spinkal klidně, neměl žádné problémy se srdíčkem a ani s dýcháním. Od toho momentu ohřívala Džamila rukavici pod tričkem celé dny a každou noc ji vkládala miminku do inkubátoru.

5-17

Vynalézavá máma

Sestry požádaly vynalézavou maminku, aby učinila stejné rukavice pro ostatní maminky. Džamila začala obšívat gumové rukavice a plnit je semínky a každý den přinášela na oddělení nové a nové rukavice. Zatímco Zachary z nemocnice odešel, jeho máma pro ostatní maminky na oddělení ušila přes 100 modelů rukavic z různých měkkých tkání.

7-14

 


Růst a vývoj nedonošených a předčasně narozených miminek je náročná záležitost a ne vždy má šťastný konec. Zdravotní sestry prostě nemají čas, aby seděly u miminek celou noc a držely je za ručičky. Kromě toho, matčinu vůni nenahradí žádná zdravotní sestřička.

8-10

Vynalézavá Džamila má dnes společnost, která vyrábí speciální rukavice pro předčasně narozené děti a jejich maminky. Už nejsou pryžové, ale šijí je z materiálů, které udržují teplo. Její syn Zachary právě prožívá pubertu, ale na svou mámu je přes problémový věk velmi pyšný. Tento jednoduchý vynález, jehož myšlenka vznikla při zoufalém mytí nádobí, dnes pomáhá tisícům dětí po celém světě. Ani v případě, že Vaše miminko máte doma, rukavice s matčinou vůní nejsou špatný nápad. Spánek miminka může být klidnější a bezstarostnější. Láska je schopna zvítězit i nad tím nejhorším.
Kam dál?