Úvod ZDRAVÍ Rady ŠVÉDSKO oficiálně zahajuje 6 hodinovou pracovní dobu, lidé jsou úspěšnější a produktivnější

ŠVÉDSKO oficiálně zahajuje 6 hodinovou pracovní dobu, lidé jsou úspěšnější a produktivnější


Švédsko oficiálně představilo 6-hodinové pracovní období a stále více podniků se v zemi začíná naklánět. Zjistili, že kratší pracovní doba vede nejen k větší spokojenosti zaměstnanců, ale i k vyšší produktivitě. Navíc má pozitivní dopad na zdraví pracovníků, kteří v průběhu roku téměř neznají volno. Platy zaměstnanců jsou stále stejné.

Filimundus, který vyvíjí mobilní aplikace, představil v loňském roce 6hodinový trénink. Manažeři společnosti zjistili, že osm hodinová pracovní doba je neefektivní, protože většina zaměstnanců není schopna se tak dlouho soustředit a pracovat efektivně. Kromě toho měli zaměstnanci během osmihodinového pracovního úvazku hodinu obědové přestávky, takže v práci pracovali nejméně 9 hodin denně a neměli čas na zájmy a soukromí.

Jaké výsledky přinesl 6 hodinový pracovní čas?

Po zavedení šestihodinového pracovního času se ukázalo, že 6 hodin týdně se pracovníci dokázali vypořádat se stejným množstvím práce jako v osmi hodinách a v mnoha případech ještě více. Mají větší sílu a čas na své soukromé aktivity, cítí se šťastnější a úspěšnější. Kromě toho, kvůli nedostatku odpočinku, téměř non-marods, což výrazně snižuje náklady.
„Ukázalo se, že osm hodinová pracovní doba není tak účinná, jak si myslíme,
“ říká Linus Feldt, ředitel společnosti Filimundus.

Naši zaměstnanci nyní pracují pouze 6 hodin denně, ale vyžadujeme, aby se plně soustředili na svou práci. Sociální sítě a další rozptýlené stránky jsou proto zakázány během pracovních hodin. Také jsme snížili na minimum počet setkání a dalších činností, které je narušují z práce. Snažíme se motivovat lidi, aby co nejvíce využili svého času v kanceláři a nechali je jít domů po šesti hodinách.

„Mám pocit, jako bych se vydal na dlouhou cestu, když jsem na to měl méně času,“ říká Feldt. „Když vím, že nemusím spěchat a mám asi osm hodin, jsem mnohem pomalejší a dělám práci mnohem pomaleji.“

Další příklady, kdy bylo ovoce vyráběno po dobu šesti hodinToyota představila šest hodin práce ve Švédsku dokonce před 13 lety. Dokonce i její zaměstnanci byli šťastnější a šťastnější, počet svědectví byl snížen na minimum a společnost začala dosahovat více zisků.

Maria Brath, která ve Stockholmu založila start-up na optimalizaci klíčových slov pro vyhledávače, zavedla ve své firmě šestihodinovou pracovní dobu už před třemi lety. „Mysleli jsme si, že budeme muset najmout více zaměstnanců zkrácením pracovní doby. O to více jsme byli překvapeni, když se produktivita po zavedení kratší pracovní doby zvýšila. „Společnost, která má 20 zaměstnanců, od té doby rostla a zdvojnásobila zisk.

Jak byste chtěli 6 hodin pracovní doby v Česku?

Myslíte si, že šest hodin pracovní doby v Česku je pozitivní?

Co byste jinak udělali, kdybyste měli více času a peníze denně po dobu 2 hodin?

Napište nám do komentáře
loading...

Kam dál?