Štvalo mě, že moje podprsenky po každém praní ztrácejí barvu. Pak jsem ale objevila tento jednoduchý trik a jsou opět zářivě bílé!


I vy máte doma bílé podprsenky, které vlastně již zcela bílé nejsou? Nechápeme proč, ale po každém praní jsou více a více šedé. Pereme je přitom jen s bílými věcmi, ale někdy máme pocit, že tu barvu zcela jistě pohlcuje voda.

Řešení je docela jednoduché.

podprsenka1

 

 
Ne nadarmo prádlo ukrývá ve svém názvu slovíčko „bílý“. Přesně tak, měla by být bílá, ale žádný prodejce to neví zaručit. Někdy prádlo šedne opotřebením, jindy jí vadí prací prostředky či barevné aviváže, ale většinou jde především o nekvalitní materiály. Sehnat dnes totiž kvalitnější látky je přímo nadlidské úsilí. Pokud vám šedá prádlo způsobuje vrásky, je načase to zastavit. Když už nedostaneme kvalitní látky v obchodech, musíme si pomoci samy.

Bílá směs

Nebudeme nic bělit ani chemicky upravovat. Koneckonců, krajková spodní prádlo by bělidla ani nesnesla. Rychlý a snadný způsob, jak vrátit kdysi bílé spodním prádle její původní barvu, spočívá v smíchání těch správných ingrediencí.

Budete potřebovat:

2 PL soli

1 PL sody

1 PL pracího prášku

Směs suchých ingrediencí nasypte do lavoru s teplou vodou. Pozor, ne s horkou! Dobře promíchejte, aby se prášek rozpustil.

podprsenka2

 

 
Namočte šedou prádlo do vody na 15 minut. Nedoporučuje se déle, pokud je prádlo téměř nová. V případě, že máte starší kousky, můžete je ve vodě nechat i 30 minut, ale ne více. Po uplynutí této doby prádlo ve vodě ještě zaperte a dbejte přitom na to, abyste ji příliš drsně o sebe netreli.

podprsenka3

Poté opláchněte v čisté studené vodě a nechte usušit. Prádlo bude mít opět svou původní barvu.

podprsenka4

 

 
Pozor, v žádném případě nesušte takto vyprané prádlo na horkém radiátoru. Mohly by vám na ní najet nepěkné žluté skvrny. Tento způsob praní je vhodný nejen na spodní prádlo, ale i na lehké halenky, trička a košile. Vaše věci budou na delší dobu opět bílou barvu. Pokud začnou vlivem praní sivieť, postup se směsí v lavoru opakujte.

S celým procesem praní se můžete seznámit ve videu.

Jaké finty používáte na šedou spodní prádlo vy? Dejte nám vědět v komentářích.