Studie prokázala, že půst po dobu 3 dnů dokáže zregenerovat celý imunitní systém člověka. Zkusíte to i vy?


Možná, že když si přečtete nadpis tohoto článku, spíše vás napadne možnost zhubnout. Ano! Kvůli zjištění, že užívání málo kaloirií pár dní v týdnu je skvělý způsob, jak zhubnout. Proto se „hladovka“ stala populární v posledních letech v mnoha zemích po celém světě.

Ale objevil se i další fakt, který by tento půst mohl přinést pro vaše tělo a zdraví. Tento proces dokáže zcela obnovit imunitní systém. Navíc v tomto ročním období je velmi důležité mít imunitní systém stoprocentní, jak vás čekají zdravotní problémy.

Dr. Michael Mosely ze strany BBC popularizoval dietu 5: 2, ve které normálně jíte 5 dní a 2 dny prostě vynecháte. Úžasná ztráta hmotnosti byla zdokumentována doprovodným televizním pořadem, ve kterém promluvil i s lidmi, kteří dlouhodobě tento cyklus dodržují. Lidé po několika týdnech vypadali mladší, zdraví a s nadpřirozenou zářivostí v obličeji.

Řekli, že se nikdy necítili lépe. Dříve, ale než s tímto cyklusem začali, výzkum odhalil proč.

Mnoho nemocí, jako je rakovina, je odrazeno oslabováním a rozpadem důležitých buněk, které nám udržují zdravý stav. Postupně oslabují a faktory životního stylu mohou také mít negativní dopad.


Například kuřák má větší šanci na nedostatečné fungování buněk v plicích kvůli poškození, které utrpělo po celou dobu jejich životního cyklu.

Bylo všaj zjištěno, že hladovění „regeneruje“ buňky do produkce nových bílých krvinek, které zabraňují infekci, což znamená, že mohou těžit z těch, které trpí imunitními poruchami.

Vedoucí výzkumník ve studii uvedl, že aby kmenové buňky mohly pokračovat a začaly proliferovat a obnovovat celý systém. A dobrou zprávou je i fakt, že se tělo zbavilo částí systému, kteé by mohly být poškozené a staré, neúčinné části, během půstu.


Jak to funguje?

Než budete rychle, ujistěte se, že provádíte svůj výzkum. Jeden z doporučených způsobů, jak to udělat, je to, co je znáno jako „5: 2 dieta“. V plánu 5: 2, snížíte jídlo až na čtvrtinu svých normálních denních kalorií na půstu (asi 600 kalorií pro muže a asi 500 pro ženy), při konzumaci velkého množství vody a čaje. Na dalších pět dnech týdne můžete normálně jíst.

Dalším způsobem, jak je uvedeno výše, je omezit příjem jídla mezi hodinou od 11:00 do 19:00.