Úvod ZE ŽIVOTA Novinky Stephen Hawking šokuje dalším výrokem. Je přesvědčen, že lidstvo musí opustit Zemi...

Stephen Hawking šokuje dalším výrokem. Je přesvědčen, že lidstvo musí opustit Zemi nejdéle do 100 let!


Podle Stephena Hawkinga mají budoucí generace obrovský problém. Je totiž přesvědčen, že zánik lidstva je mnohem blíž, než si myslíme.

 

Už při zaslechnutí slova nás zahřeje slunce, slyšíme šum moře a cítíme horký thajský vzduch
Tropické počasí, vysoké palmy, vůně čerstvě upečených ryb, nejkrásnější západ slunce a magické lucerny na noční obloze. Vítejte na Phuketu, na nejlepším ostrově světa.
Kolonizace jiné planety během příštích sto let jako jediná možnost pro přežití lidstva. Toto není výmysl konspirátorů, ale jednoznačný názor uznávaného vědce.

Lidé by měli opustit Zemi do 100 let, pokud chtějí přežít. Upozorňuje na to sám Stephen Hawking. Světoznámý teoretický fyzik tvrdí, že život na Zemi čelí příliš velkému riziku, že bude zničen katastrofou – ať už pádem asteroidů, neudržitelným nárůstem populace nebo klimatickými změnami. Hawking plánuje rozšířit toto prohlášení v novém dokumentárním filmu, jehož cílem je pomoci budoucím generacím.

15941059_1811696142427741_5487258626050992327_n

 

 
Jen loni v listopadu jeden z nejinteligentnějších lidí na světě přitom odhadoval, že lidé na Zemi nepřežijí dalších 1 000 let. “ Nemyslím si, že dokážeme přežít následující tisíciletí, aniž jsme opustili naši křehkou planetu. Proto chci podpořit zájem veřejnosti o vesmír. Náš pohled na něj se za posledních 50 let neuvěřitelně změnil a jsem šťastný, že jsem mohl k tomu přispět. Pro teoretických fyziků, jako jsem já, je tato doba úžasná, „řekl profesor Hawking .

giphy

Skutečnost, že my lidé, jako jedna složka z mnoha částic přírody, jsme byli schopni přiblížit se k pochopení zákonů, které řídí nás a náš vesmír, je podle něj neskutečným úspěchem.

 

 
V souvislosti s jeho knihou „Jak vytvořit kosmickou loď“, Hawking řekl: ´                 “ Jsem přesvědčen, že život na Zemi je stále pod stále větší hrozbou vyhubení, které bude způsobeno nějakou katastrofou, jako je náhlá jaderná válka, geneticky modifikovaný virus nebo jiná nebezpečí. Lidstvo nemá šanci na přežití, pokud nepůjde do vesmíru. „

Během projevu na Oxfordské univerzity, Hawking studentům řekl: „Nezapomeňte se dívat nahoru na hvězdy a ne dolů na nohy. Snažte se pochopit smysl toho, co vidíte a přemýšlejte nad tím, co dělá vesmír vesmírem. Buďte zvědaví. Ať jsou vaše životní situace jakékoliv, záleží jen na tom, že se nevzdáte. „
loading...

Kam dál?