Úvod RADY A TIPY Staré zničené punčochy jsem chtěla ihned vyhodit, ale pak jsem je navlékla...

Staré zničené punčochy jsem chtěla ihned vyhodit, ale pak jsem je navlékla na hadici z vysavače. Neuvěříte, jak užitečné dokážou být punčochy i po roztrhání!


Roztrhly se Vám punčochy? Nevyhazujte je! Každá správná hospodyně je po přečtení tohoto článku začne používat.

Mají vícero využití, dokážou být obrovskými pomocníky v domácnosti, ale umí také posloužit i jako dekorace. Nevěříte? Čtěte dál a nechte se inspirovat.

pancuchy1

Prostředek proti molům

Pokud se Vám osvědčily levandulové sáčky, nemusíte se trápit s jejich šitím. Usušené kvítky levandule jednoduše nacpěte do starých nylonových punčoch a zauzlujte. Urobte jich tolik, kolik dovedete. Ve skříni o nich budete vědět jen Vy a Vaši moly. Ty však po takovém úderu okamžitě odejdou!

pancuchy2
 

 

Leštidlo

Pokud jste dosud kupovali na leštění nábytku drahé hadříky určené speciálně pro toto použití, dobře popřemýšlejte. Takový hadřík je již na dotek vyroben z podobného vlákna jako silonky. Roztrhané silonky tedy nevyhazujte. Jejich použitím na leštění nábytku ušetříte za hadříky.

pancuchy3

Filtr na ztracené poklady

Ztratili jste drobnost – šperk nebo kamínek, na kterém Vám velmi záleží? Na jeho nalezení existuje dokonalý trik. Natáhněte starou silonku na tyč od vysavače, nasaďte nástavec na vysávání a pusťte se do toho. Po chvíli Vám Vaše velká vzácnost určitě cinkne dovnitř, ale do vaku vysavače se nedostane. Zachytí ji Silonky!

pancuchy4

Dekorativní vonné sáčky

Jde o podobnou drobnost, jako u molů, ale tentokrát můžete své fantazii povolit uzdu. Vyrobte si ze starších barevných silonek roztomilé kapsičky, které pak naplníte bylinkami ze zahrádky nebo slupkami z citrusů. Dejte je na teplé místo a uvidíte, jak krásně budou vonět v celém bytě.

Nemusíte kupovat žádné drahé a přitom umělé osvěžovače vzduchu. Navíc, pokud si s kapsou pohrajete a dáte ji pěknou stužku, nebo na ni něco jemného našijete, můžete takovou drobnost i darovat.

pancuchy5

 

 

Pouzdro na koště

Pokud milujete čirokové metly stejně jako my, pak dbejte na jejich životnost. Není přímo krátká, ale dá se ještě o velkou dobu prodloužit. Oblečte metlu do takového ochranného pouzdra a postarejte se, aby se její klacíky nelámaly. A pamatujte, není nad dobré koště!

pancuchy6

„Podvazek“ na rajčata

Mnozí zahrádkáři tento způsob vázání rajčat používají dodnes, ale pokud patříte k mladším ročníkům a zahrádkaření je to, co Vás naplňuje, inspirujte se a svažte si rajčatové keříky starými silonkami. Je to velmi praktická záležitost.

pancuchy7

Dočasná síťka na hmyz

Toto řešení již na první pohled není vábné, ale je velmi praktické a  jako dočasné postačí. Pokud se Vám roztrhla ochranná síťka proti hmyzu a nová Vám nepřijde ihned, uběhnou během sezóny i celé týdny, nalepte na díru dočasně starou silonku. No a co? Vždyť to tam nebude navěky.

pancuchy9

 

 

Ochrana pro květiny

Pokud se i Vám stává, že květiny často přelijete, nechte si poradit a oblečte Vaše květináče do silonek. A to doslova! Přebytečná voda totiž po silonce steče pěkně na parapet a rostlinka Vám neshnije. Tedy, pokud to opravdu extrémně nepřeženete.

pancuchy10

A nezapomeňte, ne vše, co je staré, je i nepotřebné!
loading...

Kam dál?