Úvod DŮM A ZAHRADA Správný způsob jak doma pěstovat rajské! Dorostou velikosti až 1,5 metru!

Správný způsob jak doma pěstovat rajské! Dorostou velikosti až 1,5 metru!


Pěstování vlastních rajčat je poměrně snadné a zvládne jej opravdu každý!

Pokud pěstujete rajčata doma, projeví se to i na jejich chuti. Ušetříte trochu peněz, pochutnáte si a vidina kvetoucí rostlinky Vám jistě přinese i spoustu radosti.

Abyste docílili senzačních výsledků, přinášíme Vám několik tipů, jak na to. Určitě Vás překvapí!

Postup

1) Rostlina je zasazena do správné hloubky

Rostlinu doporučujeme zasadit ze 2/3 do zeminy. Rajčata mají trochu jiné vlastnosti, než ostatní rostliny. Když je větší část rostliny v hlíně, její kořeny jsou správně zapuštěny a rostlina tak bude mnohem silnější.

2) Správný sklon

Pokud se Vám půda zdá příliš hutná a nechcete rostlinu sázet z 2/3, jednoduše ji nakloňte na stranu. Je tedy jakoby mírně nakloněná dolů.

3) Udržujte rajčata dobře živené

Poskytněte jim dostatek slunečního světla a spoustu zdravé půdy. Pravidelně tedy hnojte a zalévejte.

4) Podpořte růst odlehčením

Jakmile je rostlina dostatečně velká, přidejte jí pevnou oporu. Rostlina se dá navázat např. na jakoukoliv rovnou, dřevěnou tyč. Rajčata jsou časem velmi těžká a rostlinu by polámala. Takto ji snadno udržíte v žádoucí, vzpřímené poloze.

5) Přírodní hnojivo

Do půdy přidejte kávovou sedlinu. Zabrání napadení slimáky. Půdě dodává bohaté množství potřebných živin. Hnojit se krásně dá i syrovým vejcem.

6) Mějte rostlinu pod kontrolou

Pečlivě rostlinu sledujte a vždy odstraňte uschlé listí, nebo nahnilé plody. Vždy se ujistěte, že horní část není příliš těžká.
loading...

Kam dál?