Sousedé se mu smáli, že na zeminu v zahradě dal noviny. Pak ale zjistili, že jde o geniální nápad!


Nikdo nemá rád, když mu plevel naruší jeho zahrádku, oázu klidu. Je jednoduchý způsob jak se tomu vyhnout. Zkuste použít noviny, ty vám pomohou zbavit se plevele téměř okamžitě. Nejen že vás zbaví plevele, ale odstraní ji na celou sezónu ne-li na ještě delší dobu.

Jak si můžete všimnout, na obrázku jsou pivoňky a Baptist a další vzácné odrůdy květin. Že je nevidíte? To proto, že kromě nich tam je velké množství různé plevele a nežádoucího porostu. Vytrhávání a lení by bylo zdlouhavé a náročné.

novinyzemina9

novinyzemina7

 

 
Plevel ale nemůže růst, pokud je pokryt silnou vrstvou novin, v tomto případě byl použit New York Times!

novinyzemina10

Postižené místo polijte velkým množstvím vody. Na danou plochu přímo na plevele položte noviny kolem okrasných rostlin.

Tento mladý výhonek Baptisia téměř zahynul, ale po těchto opatřeních se poměrně rychle zrehabilitoval. Je to díky tomu, že už mu není omezován přístup vody a světla.

novinyzemina1

novinyzemina11

 

 
Tímto pivoňka to také pomohlo. Jsou silnější, zelenější a určitě budou i voňavější.

novinyzemina3

Na těchto lilii je prakticky vidět jejich vděčnost. Tím, že voda se dostane do novin udržuje to vlhkost po delší dobu a tedy zamezíte vyschnutí.

Ale zpět k „projektu“ pak jako noviny pokladete na inkriminovaná místa, postříkejte je vodou, protože v opačném případě by vám je vítr porozfukoval po celé zahradě.

 

 
Pokud již jste udělali tento krok nastala poslední fáze a to: popřehrabujte a promíchejte noviny a zeminu, aby se spolu spojili a vytvořili jeden substrát. To by vám mělo zajistit omezení růstu plevele alespoň na rok dva.

novinyzemina4

Zde je další velký přínos novin. Jak se papír rozkládá a také i drť, tak bude vaší půdě poskytovat bohaté krmivo které je příznivé i pro organismy v půdě. Pokud uděláte tato opatření již v průběhu prvního roku zpozorujete, jak vaše půda ožije (s organismem, který je potřebný k prokypření půdy a je tzv. Stavebním týmem)

Určitě se ptáte, zda můžete použít i kartonové krabice. Ano, můžete. Novinami se dá ale jednodušší manipulovat.

novinyzemina8

Určitě se zamýšlíte i nad tím, že či inkoust, který je v novinách nepoškodí půdu. Neměl by, jelikož v dnešní době se ve velkém množství používají ne-chemické barviva.

 

 

novinyzemina6

novinyzemina5

Pokud mate problém s plevelem, určitě vyzkoušejte tento způsob. Uvidíte jaký to bude mít pozitivní vliv na vaši zahrádku.