Sousedé se mu smáli, když dal na zem noviny. Pak zjistili, že jde o geniální nápad!


Nikdo nemá rád, když mu plevel naruší jeho zahrádku, oázu klidu. Je jednoduchý způsob jak se tomu vyhnout. Zkuste použít noviny, ty vám pomohou zbavit se plevele téměř okamžitě. Nejen že vás zbaví plevele, ale odstraní ji na celou sezónu ne-li na ještě delší dobu.

Jak si můžete všimnout, na obrázku jsou pivoňky a Baptist a další vzácné odrůdy květin. Že je nevidíte? To proto, že kromě nich tam je velké množství různé plevele a nežádoucího porostu. Vytrhávání a plení by bylo zdlouhavé a náročné.

noviny zahon1

 

 
Plevel ale nemůže růst, pokud je pokryt silnou vrstvou novin, v tomto případě byl použit New York Times!

noviny zahon2?

Postižené místo polijte velkým množstvím vody. Na danou plochu přímo na plevele položte noviny kolem okrasných rostlin.

noviny zahon3

 

 
Tento mladý výhonek Baptisia téměř zahynul, ale po těchto opatřeních se poměrně rychle zrehabilitoval. Je to díky tomu, že už mu není omezován přístup vody a světla.

noviny zahon4

Pivoňkám to také pomohlo. Jsou silnější, zelenější a určitě budou i voňavější.

noviny zahon5

 

 
Na těchto liliich je prakticky vidět jejich vděčnost. Tím, že voda se dostane do novin udržuje to vlhkost po delší dobu a tedy zamezíte vyschnutí.

noviny zahon6

Ale zpět k „projektu“, noviny pokladete na inkriminovaná místa, postříkáte je vodou, protože v opačném případě by vám je vítr rozfoukal po celé zahradě.

noviny zahon7

 

 
noviny zahon8

Pokud jste udělali tento krok nastala poslední fáze a to: popřehrabujte a promíchejte noviny a zeminu, aby se to spojilo a vytvořilo jeden substrát. To by vám mělo zajistit omezení růstu plevele alespoň na rok dva.

noviny zahon9

 

 
Zde je další velký přínos novin. Jak se papír rozkládá, bude vaší půdě poskytovat bohaté krmivo které je příznivé i pro organismy v půdě. Pokud uděláte tato opatření již v průběhu prvního roku, zpozorujete, jak vaše půda ožije (s organismem, který je potřebný k prokypření půdy a je tzv. Stavebním týmem)

noviny zahon10

Určitě se ptáte, zda můžete použít i kartonové krabice. Ano, můžete. Novinami se dá ale lépe manipulovat.

Určitě se zamýšlíte i nad tím, zdali inkoust, který je v novinách nepoškodí půdě. Neměl by, jelikož v dnešní době se ve velkém množství používají ne-chemické barviva.

noviny zahon11

Pokud mate problém s plevelem, určitě vyzkoušejte tento způsob. Uvidíte jaký to bude mít pozitivní vliv na vaši zahrádku.

noviny zahon12