Úvod ZE ŽIVOTA Příběhy Snížení počtu obyvatel planety začalo … Šokující pravda: jak nás zabíjejí a...

Snížení počtu obyvatel planety začalo … Šokující pravda: jak nás zabíjejí a vydělávají na tom peníze


V dnešní domě můžeme najít lékárny už téměř na každém kroku. Ty starší se rozšiřují a nové rostou jako o život. Ve snaze o zdraví tak mnoho lidí nahrazuje tělocvičnu vitamíny na „posílení“ imunity. Přestože jsou účinky léků známé všem, lékaři je pořád předepisují a léčí neexistující onemocnění a tím uměle vytvářejí dojem potřeby léků.

Známý biochemik, bývalý zaměstnanec farmaceutického podniku Shane Ellison, odporuje modernímu přístupu medicíny. Učinil šokující prohlášení, že všechny léky v našich lékárnách jsou vyrobeny s jedním cílem – snížit počet populace.Jaké léky neužívat?

Zvažte, vyvíjíme léky na zmírnění příznaků.Ty léky neuzdraví! „Tuto frázi říkají zaměstnancům společnosti, kteří u nich začínají pracovat. Strategie výroby je následující: Vše je zaměřeno na to, aby si člověk předepsaný lék koupil a užíval ho. V podstatě jde o dobře koordinovanou práci lékařů a lékárníků.

A co dělat, když příznaky nemoci zmizí? Správně, vymýšlet nové choroby a léčit je. Například v oblasti psychiatrie se dají léky předepisovat donekonečna. Koneckonců, to, zda jde o skutečnou nemoc se možná nikdy nedozvíme.

Jaké léky bychom neměli užívat – výběr je podle vlastního uvážení. „Pokud to lékař neumí dokázat, co se děje v 9 z 10 případů, nekonzumujte tyto léky,“ tvrdí biochemik.

Jako chemik, jsem byl překvapen – vyrábíme tyto léky, jejich schopnost zabíjet se nachází nejen v našich laboratořích ale i v jiných laboratořích, jsou nebezpečné, neúčinné a způsobují tytéž účinky, na které by se měl člověk léčit – jak se jim to daří stále prodávat?

V továrnách, kde se vyrábějí drogy, je marketingové oddělení nejefektivnější. Přicházejí s výkonnými prodejními schématy a instrukcemi pro lékaře. Společnost platí za všechno: pozitivní zprávy, posudky a doporučení profesorů, „úplatky“ lékárnám. Když si koupíte lék, stanete se sponzorem vědy.


„Každoročně z léků na předpis umírá více než 125 000 lidí,“ říká Shane Ellison.Dalo by se tedy říci, že je lepší utratit několik milionů na studie o snížení úmrtnosti. Ale ne, obrovské peníze se přenášejí do farmaceutického průmyslu, čímž se vytvářejí nové, ještě silnější léky. Marketingové práce, populace kupuje – příjmy rostou.

Neumíme s jistotou říci, zda je to pravda nebo jen jedna z dalších spikleneckých teorii. Viz však informace v příbalovém letáku vašeho léku a zejména část, kde se píše o vedlejších účincích. Určitě stojí za to o tom popřemýšlet.

To, o jakých lécích se rozhodnete, že je nemusíte užívat je vaše rozhodnutí. Faktem však je, že existuje milion neexistujících onemocnění, které naši lékaři aktivně léčí stále dokola.

Přemýšlejte o tom!
loading...

Kam dál?