Skořápky z vajíček už nevyhazujte! Jsou doslova pokladem, který vám pomůže


Milion lidí několik za několik dní spotřebuje vajíčka, ale skoro všichni skořápku vyhodí, ale vaječná skořápka tvoří 90 procent vápníku a ten je výborným zdrojem vápníku a minerálů. Vaječné skořápky nemají pozitivní vliv jen na zdraví kostí, ale i chrupavek také pro správné fungování srdce, cév, nervů nebo svalů! Po rozdrcení se dají využít na několik věcí. Užijte si je!Je samozřejmě jasné, že skořápky nemůžeme jíst jen tak, mohlo by totiž jednoduše dojíst k otravě. Vejce jsou totiž znečistěné od bakterií jako je Salmonela apod..

Domácí Výroba
Musíme si připravit prášek ze skořápek. Není to žádná věda a zvládne to každý.
Budete potřebovat skořápky aspoň z 12 vajíček – pokud možno, tak z domácího chovu.
Odstraňte všechny nečistoty a důkladně je omyjte. Potom je narovnejte do trouby a pražte aspoň 15 minut ideálně na teplotě 180 stupňů. Skořápky tak zbavíte veškerých bakterií a dokonale se sterilizují. Po této akci všechny skořápky vložíme do mlýnku a pořádně rozemeleme. Vzniklou drť přesejeme přes jemné sýtko. Výsledkem bude jemný bílo-hnědý prášek, který je možné bez problému uchovat v dobře zavíratelné nádobě. A jak se vlastně dají skořápky využít?

vajickaskorapky3

 

 
Domácí zubní pasta:
Vaše zuby obsahují kalcium. Tato zubní pasta vám díky obsahu kalcia obnoví zubní sklovinu a dodá veškeré potřebné minerály.

Postup:
Uvařte 12 vajíček a rozdrťte stejně jako postup uvedený výše.
K drti přidáme 1-3 lžičky kokosového oleje, 1 lžičku jedlé sody bikarbony a 10 kapek esenciálního oleje podle vlastního výběru. Pořádně promícháme a uložíme do nádobky

Jak správně využít:
Každé ráno si vyčistíme zuby touto zdravou pastou

Čistič skrvn nádobí:
Vynikající způsob jak vyčistit skrvny na nádobí, co nedokáže myčka vyčistit.

Postup: Je potřeba vytvořit stejnou drť jako vždy. Poté naplníme hrníček nebo jiné nádobí vařící vodou a přidáme drť a jen necháme přes noc působit.

Rozzařte oblečení:
Umí dokonce oživit oblečení

Postup:
Rozbijte několik skořápek a smíchejte s citronem. Vložte je do látkového obalu a společně je se šatami vyperte v pračce

 

 
Výživová maska na tvář:
Zase potřebujeme drť, tu smícháme s vaječným bílkem, Tuto směs naneseme na pokožku a necháme zaschnout. Uvídíte sami jak se vaše pokožka po pár použití rozzáří!

vajickaskorapky1