Škoda, že jsem tenhle trik neznala dříve. Díky sodě bude vaše pleť vypadat o 10 let mladší.


Soda je silná univerzální složka, která může být použita pro vše, a to od čištění po ošetření kožních problémů a zdraví. Obvykle se používá pro těsto, ale může také vyléčit a zabránit mnoha chorobám.

Kromě toho lidé používají sodu také jako absorbér zápachu a vůně koberců, stejně jako pro čištění celého povrchu.

Výhody:

1. Zbavte se akné

Soda je účinný prostředek proti akné – prostě kdyžděláte něco doma a kuchtíte, stačí rozpustit sodu ve vodě a potřít tím akné.

2. Bělení zubů

Vezměti si svou oblíbenou zubní pastu a a koukněte se na obsah. Musí v ní být stoprocentně soda. Soda na pečení může bělit zuby, ačkoli
by se neměla používat příliš často, protože by mohla poškodit sklovinu. Stačí ji použít jednou za dlouhou dobu.

3. Svěží dech

Pokud trpíte špatným dechem, vložte jednu čajovou lžičku sodu do sklnice vody a kloktejte. Můžete přidat napříkald listerin. Tento
postup opakujte každý den, dokud nedosáhnete svěžího dechu


4. Pro hladkou pokožku

Pokud je pokožka suchá, aplikujte směs vody, sody a mýdla a vmasírujte. Potom opláchněte vodou. Tato směs hydratuje pokožku.

5. Mějte zdravé vlasy

Šampóny a balzámy, které používáme nejsou tak dobré, jak je v reklamě představují. Obsahují chemikálie, které mohou
naše vlasy opravdu poškodit. Nicméně pokud používáme sodu na pečení jako kondicionér, budete mít vlasy a pokožku hlavy zdravou a čistou.
Jen se ujistěte, že je používáte pouze jednou za měsíc.

6. Pro hladkou pokožku

Naplňte vanu vodou a přidejte sklnici sody. Potom se ponořte. To neutralizuje bakterie a kyseliny, které způsobují nepříjemný zápach těla a uvolňuje mastnou pleť. Potup opakujte jednou/ dvakrát týdně.

7. Udržte čisté nehty

Smíchejte 3 lžíce sody a jednu lžíci vody a připravte si jakousi pastu, kterou aplikujte na nehty. Opláchněte a poté nehty
na kůžička bude zdravější.

8. Eliminuje pocení

Soda na pečení může být použita k přípravě přírodního deodorantu. Stačí přidat několik kapek svého oblíbeného esenciálního oleje do 4 lžic sody a plikovat směs pod paží. Pak zabijete veškeré bakterie, které způsobují zápach.