Úvod DOMÁCNOST Skleněné kuličky dala na plech, vložila do trouby na 20 minut a...

Skleněné kuličky dala na plech, vložila do trouby na 20 minut a vysypala do ledové vody. To, co vzniklo budete chtít vyrobit také!


Víte, co se letos nosí? Velké náhrdelníky vystřídaly jemnější šperky s přívěskem a hitem letošní sezóny jsou náhrdelníky složeny z krystalických kuliček. Samozřejmě si takové náhrdelníky nebo náramky můžete zakoupit v obchodech, ale co takhle zkusit je vyrobit doma? V následujícím návodu si ukážeme, jak si jednoduše vytvořit jedinečný náhrdelník i doma. Může to být skvělý dárek pro kamarádku, maminku či dceru, ale také to bude skvělý módní doplněk i pro Vás.

Co potřebujeme na výrobu

  • barevné nebo čiré skleněné kuličky
  • plech na pečení
  • misku
  • lepidlo
  • kostky ledu
  • kovové komponenty na navlékání (zakoupíte v kreativních potřebách)
  • vhodnou nit, resp. šňůrku, na kterou budete kuličky navlékat

Jak na to?

Postup je opravdu velmi jednoduchý a zvládne ho doma každý. Nejdříve si předehřejeme troubu na 180°C a kuličky poklademe na plech. Pečeme je přibližně 20 až 25 minut.

V misce si připravíme vodu s ledem. Ujistěte se, že voda uvnitř je opravdu ledová. Následně vybereme plech s kuličkami z trouby a dokud jsou horké, nasypeme je do ledové vody. Rozdíl teplot způsobí, že kuličky uvnitř popraskají, ale jejich hladký povrch se zachová.

Takto jste vytvořili krystalovou strukturu uvnitř kuličky. Následně na povrch kuliček připevněte kovové komponenty. Pak už jen stačí počkat, dokud lepidlo neuschne a můžete začít navlékat.

Je na Vás, jakou formu zvolíte, kreativitě se meze nekladou. Rovněž si můžete vytvořit i náušnice, čelenky, nebo jiné doplňky, případně si jednoduše vytvořte doma nějakou dekoraci na stůl.
loading...

Kam dál?