S pomocí této neuvěřitelné metody naučíte dítě chodit na nočník už za 3 dny


Každý rodič se na své dítě dívá s úsměvem na rtech. Sleduje jak roste, jak se učí, jak pomalu chápe svět kolem něj. Některé fáze vývoje dítěte jsou trochu složitější, včetně těch případů, kdy se snažíme dítě odnaučit od plenek. Mnohdy se může zdát, že je to velmi náročná a zdlouhavá cesta. Nemusíte však zoufat.

S touto metodou své dítě naučíte chodit na nočník už za tři dny.

nocnik1

 

 
Fell technika – její účinnost spočívá v nutnosti. Vaše dítě chodí doma od pasu dolů nahé, když jste na veřejnosti, tak má volné kalhoty a nic pod nimi. Tento fakt vaše dítě prostě donutí používat nočník.

Stále se však doporučuje, aby vaše dítě mělo přes noc plenu.

Chcete-li tuto metodu využít, musíte dodržet následující kroky.

nocnik4

 

 
Rozmístěte po vašem domě či bytě nočníky. Nejideálnější je, pokud máte nočník zejména v těch pokojích, kde se vaše dítě nejvíce pohybuje.

Vždy mějte u sebe několik plenek a kalhot. Tato pojistka vám zaručí klid i v té nejnevhodnější chvíli, kdy se vašemu děťátku stane nehoda.

Pokud žijete v místě, kde je často zima, ujistěte se, že má vaše dítě na nohou ponožky nebo teplé bačkůrky.

Pokud jste tyto pokyny dodrželi, můžete vaše dítě pomalu učit na nočník.

V první den

nocnik2

 

 
Vaše dítě chodí doma od pasu dolů nahé. Pozorně ho sledujte, pokud se mu bude chtít čůrat, vezměte ho k nejbližšímu nočníku.

Při konzumaci slaných pokrmů nebo potravin s nízkým obsahem vody se ujistěte, že dítě pije dostatek tekutin. To zapříčiní častější potřebu jít na záchod.

Pokud potřebujete jít na záchod vy, vezměte dítě s sebou. Děti se mohou a dokáží naučit velmi mnoho věcí pouze z pozorování. Kdo jiný by jim měl jít příkladem než rodiče?

Pokaždé své dítě pochvalte nebo s ním oslavte situaci, když správně použije nočník. Dítě pak lépe pochopí, že udělalo správnou věc.

Pokud se vašemu dítěti nepodaří použít nočník, nenadávejte mu ani ho nenadávejte. Podpořte ho a neustále nabádejte k používání nočníku.

Před spaním svému dítěti řekněte, že je čas k použití nočníku (vyhněte se položení otázky, prostě mu to oznamte). Pleny dejte dítěti až těsně před usnutím – vyhnete se tak drobným nehodám.

Druhý den

nocnik3

 

 
Použijte první metodu z předešlého dne s tím rozdílem, že dítěti obléknete pouze volné kalhoty bez plenky. Tentokrát dítě vezměte ven, nejlépe odpoledne, alespoň na jednu hodinku. Počkejte, dokud se mu bude chtít jít na záchod. Pokud taková chvíle nastane, jděte s ním na nočník a až pak spolu vykročte ven.

Při odchodu z domu má vaše dítě pouze volné kalhoty. Vaším úkolem je tedy jít ven a dostat se zpět bez nehody a nutnosti použít nočník, když jste spolu venku.

Zůstaňte v blízkosti vašeho domu, zcela postačí, když se projdete po okolí. Pokud ale chcete jít na delší procházku, vezměte si přenosný nočník ale použijte ho jen v nutném případě.

Třetí den

nocnik5

Držte se instrukcí, které jste absolvovali v první den. Nyní však vezměte dítě bez plenky ven dvakrát: jednou ráno a jednou v odpoledních hodinách. Pokaždé svému dítěti řekněte, aby před odjezdem použilo nočník a ujistěte se, že to opravdu udělalo.

Zde opět platí, že vaše dítě jde ven bez plenky. Při delší procházce si vezměte přenosný nočník a věci na převlečení v případě nehody.

Výsledky této metody by se měly dostavit v průběhu šesti až osmi týdnů. Pokud výsledky neuvidíte, tento postup opakujte. Musíte si uvědomit, že tato metoda a celkově učení dítěte vyžaduje čas, trpělivost a hlavně podporu z vaší strany.