Rychlý minutový test: Spojte si obě ruce a sledujte své palce. To, jakým směrem ukazují, řekne hodně o tom, jací skutečně jste


Psychologie je věda, o níž mnozí dodnes pochybují, ale její výsledky jsou až překvapivě přesné a pravdivé. Ať chceme nebo ne, způsoby, jakými provádíme určitě úkony, jak mluvíme, jak se chováme, o nás hodně vypovídají.

Ti, kteří jsou citlivější, to z nás všechno vycítí. Někdy proto není na škodu vědět, jak na druhé lidi působíme a možná i ovlivňujeme. My sami si totiž jen zřídkakdy uvědomujeme, jak může naše chování ovlivňovat pocity našeho okolí vůči nám samým. Kdoví, možná se nám s podobným druhem sebeuvědomění zlepší i mezilidské vztahy.

Tělo řekne i to, co nechcete


Říká se, že oči jsou odrazem naší duše. Pak je ale stejně odrazem našeho těla, podvědomí i vědomí naše tělo. Řeč těla někdy druhým dokáže napovědět mnohem více než si myslíme. Sledování pohybů, chování či temperamentu v těle je doslova otevřenou knihou pro lidi, kteří se našim chováním hodlají zabývat. A věřte, že nahlas vám to sice nikdo neřekne, ale tichých pozorovatelů je na okolí více než dost. No a například to, jak a s jakou silou si s druhými podáváme ruky, vyjadřuje váš přesný postoj.

Otestujte se

Experiment o síle vašich rukou proveďte sami na sobě. Bude objektivní i přesto, že ho děláte vědomě. Vlastně, tento pokus bude ještě o to objektivnější! Spojte ruce a sjednoťte prsty, jako byste se šli modlit. Všimněte si, který palec překrývá který Levý nebo pravý?VÝSLEDEK TESTU NA DALŠÍ STRÁNCE ➔