Rozlučte se se zápachem z úst, zubním povlakem a škodlivými bakteriemi v ústech jen s jednu složkou!


Okolí vás zdraví z větší vzdálenosti a při družných debatách si drží mírný odstup?

I když mozek pachy našeho těla nevnímá až tak intenzivně, nos blízkých a známých je na ně občas citlivý až příliš. Pokud máte pocit, že váš dech pro rodinu a kolegy není zrovna nejpříjemnější, neprodleně situaci řešte a pátrejte po příčině.

Důvodem zápachu z úst je sice častokrát úplná banalita, ale může se za ním skrývat i vážné onemocnění. Zjistěte, v čem tkví kořen problému právě u vás a vyzkoušejte osvědčené tipy na jeho odstranění.

Pro boj se zubním povlakem dodržujte tyto zásady:

 • K čištění zubů používejte měkkou a hustou zubní kartáček. Nezapomínejte na vertikální tahy a speciální pozornost věnujte prostoru těsně pod dásní.
 • Na vyčištění mezizubních prostor používejte medzubnú kartáček nebo dentální nit. Odstraníte tak bakterie, které přispívají k tvorbě zubního plaku.
 • Z času na čas si dopřejte pikantnější jídla. Právě ty totiž stimulují slinné žlázy v ústech, které přirozeně čistí ústa.
 • Před spaním si můžete povrch zubů projít s bílou částí pomerančové kůry a zuby pak neoplachujte. Tato metoda vám pomůže v boji proti bakteriím.
 • Hromadění povlaku podporuje i dehet a jiné látky obsažené v tabákových výrobcích. Chcete-li aby vaše zuby byly bělejší a v ústní dutině se tvořilo méně povlaku a bakterií, měli byste s kouřením nejdŕív přestat.

Existuje ještě jedna účinná metoda a to čistění a bělení pomocí přírodních pásků! (ZDE)


Soda bikarbona

zbavitsevsehopusa1

Představuje asi nejjednodušší a nejznámější způsob, jak rychle a účinně odstranit plak v pohodlí vašeho domova. Jednoduše navlhčíte zubní kartáček, nasypte na ni trochu jedlé sody a jemně si vyčistíte problémové oblasti chrupu. Pro silnější účinek přidáme k jedlé sodě špetku soli.

Můžete si také vytvořit čisticí ústní vodu. Budete potřebovat ½ šálku jedlé sody, 1 šálek vody, 10 kapek esenciálního citronového oleje, 4 lžičky rostlinného glycerinu a 1 lžičku gelového Aloe Vera.Všetky složky stačí jednoduše smíchat a uchovávat v uzavíratelné láhvi.

Pozor: při používání jedlé sody na zuby netlačte a také by čištění zubů touto látkou nemělo být častěji než jednou za tři měsíce.


Jak se nepříjemného zápachu z úst zbavit?

Alfou a omegou je poctivé a pravidelné čištění zubů spolu s používáním dentálních pomůcek (nit, mezizubní kartáček). Nezapomínejte však na ústa jako celek a vždy si pořádně očistěte i jazyk (například speciální škrabkou). V případě, že se jedná o krátkodobý problém, vyzkoušejte následující triky:

 • silnou ústní vodu – zneškodňuje další bakterie, které nám po vyčištění zubů zůstaly v ústech (nechte si jednu lahvičku iv práci)
 • dostatek tekutin – nejen z hlediska pitného režimu, ale i odstranění zbytků jídla. Doušek vody si občas promílejte v ústech a až poté polkněte. Podpoříte tak i tvorbu slin.
 • aromatické potraviny – prorazit nepříjemný zápach z úst pomáhá aromatické potraviny zázvor, anýz i hřebíček.
 • Osvědčeným receptem je také žvýkání petrželové natě
 • silný vývar z přesličky – na vyplachování i kloktání
 • zrnko kávy – někteří lidé na zažehnenie pachu žvýkají zrnko kávy

Pokud uvedené rady nezaberou, zajděte za zubařem, dentální hygienistkou, případně praktickým lékařem.

Ještě můžete zkusit osvědčený bělící pásek, který už po 2 týdnech zbaví pusy a zubů všech těchhle nepříjemných vlastností a ten najdete ZDE