Rodina neměla dostatek peněz na vlastní dům,tak si koupili tento starý dům…nyní je z něj jeden z nejkrásnějších domů v sousedství!


Manželský pár se třemi dětmi uvažoval o koupi venkovského domu, aby se tam každý člen rodiny cítil jako doma. Drahé chaty si nemohli dovolit, začínali být zoufalí a přestávali věřit, že se jim koupit ideální dům podaří. Jednoho dne jim vesničan nabídl koupi opuštěného domu bývalé školy. Cena byla rozumná a umístění přesně takové, jak si představovali – malebné a v blízkosti města.

1

Po jeho koupi zjistili, že na některých místech je dům shnilý a mnoho věcí museli opravit či změnit. Aby vyměnili část základů, museli celý dům zvednout pomocí velkých zvedáků. Maxim, hlava rodiny, překryl a přemaloval střechu a vyměnil část desek ve stěnách vlastníma rukama. Staré cihly použili jako pilíře na dveře a výstavbu sklepa. Na úpravu použili nejlevnější desky a tapety, čímž ušetřili spoustu peněz na výhodný topný systém, ventilaci a vodovodní potrubí.

 

 

2

Jelikož se jednalo o starou školu, místnosti v ní byly prostorné a velké. V přízemí se nachází obývací pokoj, jídelna, kuchyň, ložnice, pracovna, dvě koupelny a sklep. Krb je ozdobou obývacího pokoje, který vyrobili z demontovaných kamenů. Pří z obývacího pokoje lze projít přímo na terasu.

3

 

 

4

V kuchyni jsou nádherná kachlová kamna – zabralo to mnoho dní vytrvalé práce.

5

 

Nábytek nestal moc – už k zhotovenému si donesli i pár kousků poškozeného nábytku z velkoobchodu (zlomené noha stolu, nekompletní nábytek, poškrábané části nábytku apod.). Nábytek měl cenu jen 25% z nominální hodnoty. Práce + představivost = úžasné zázraky.

 

 

6

7

Podkroví bylo ve druhém patře spolu se třemi pokoji. Toto je pokoj pro jejich tři dcery a další pro hosty. Na tomto patře se nachází také velká šatna, aby nepřehlcovali věcmi ostatní pokoje v domě.

 

 

8

9

10

 

 

 

11

 

Samozřejmě nesmí chybět ani domácí mazlíček!

12

 

Nyní už má celá rodinka svůj vlastní obrovský rodinný dům. Ano, byla to velká dřina, ale jak můžete vidět, výsledek stál za to. Oprava byla levnější, než kdyby ho stavěly od základu a pomohlo i pečlivé vyhledávání vlastních zdrojů materiálu za přijatelné ceny.